Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a cigányok magyarok, akkor...

Ha a cigányok magyarok, akkor miért nem tudnak akcentus nélkül magyarul beszélni?

Figyelt kérdés

A minap álltam sorba a vasúti pénztárnál, kisvárosunkban. Egy cigánylány állt előttem kb.25 lehetett normálisan felöltözve és így kért jegyet : Há' ádjon má' nekem ....:)

Miért nem tudnak ezek normálisan megtanulni magyarul?


2010. márc. 19. 08:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%
Ha elsősorban magyarok lennének, akkor nem létezne Cigány Önkormányzat. Náluk ez szabadon választott. Amikor bűnöző, akkor magyar, amikor áldozat, v. segély kell, akkor cigány.
2010. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Nekem is vannak hibáim a helyes beszéddel, s mint írtad neked is, de nem olyan kirívó, mint ezeké az embereké és ha városban élsz akaratlanul is fel kellene venned a "helyes" beszédet, mivel a külföldön élő magyarok is elsajátítják pl. az angolt akkor is ha 30 évesen kerültek oda és meg van rá az esély hogy rá 10 évre akcentus nélkül beszélik.

Vagy nem is akarnak megtanulni, mert így is mindenki megérti őket?

2010. márc. 19. 09:23
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez az! Nem csak a cigányok szóhasználata, avagy beszédstílusa a zavaró!

Egy csomó olyan ember van a környezetmeben, aki iszonyatosan rosszul használja a nyelvünket, és fülsértő ezt hallgatni!

2010. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem csak a helytelen beszéd a zavaró (mellesleg városban is előfordul és nem csak cigányoktól hallom, terjed a netes szleng beszédben is), de zavaró a helytelen, és olvashatatlan írás is. Nem dolgoztál még adminisztráción adatrögzítőként, igaz? :-) Írásszakértő kéne némely levélhez vagy akár kézzel kitöltött nyomtatványhoz.
2010. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Igen, de ebben az esetben nem is találhatnak maguknak "minőségi" állást, mert ezzel az akcentussal nincs az a munkáltató aki szívesen alkalmazza őket. Ezért gondolkodtam el ezen, és ha egy "szegödi" egyetemen tanul tegyük fel mérnöknek, és később egy fővárosi cégnél helyezkedik el, már nem használja a "szegödi" akcentust. Tehát megtanulja.
2010. márc. 19. 09:43
 16/33 A kérdező kommentje:
Nem dolgoztam még adminisztráción, de van elképzelésem :)
2010. márc. 19. 09:45
 17/33 anonim ***** válasza:
Olyanok is írnak olvashatatlanul és helytelenül, akik jó cégnél jó pozícióban dolgoznak (a nyomtatványon rajta van a munkahely, olyan helyen dolgozom, ahol ezt meg kell jelölni). Szóval ez nem a kisebbség kiváltsága. :-)
2010. márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Na de ők azért mégis jó cégnél dolgozhatnak :)
2010. márc. 19. 10:04
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
azt tájszólásnak hívják és a magyarok is tájszólással beszélik a magyart...te a sajátodat nem veszed észre, de ha pl elmennél az ország más pontjaiba, észrevennéd...pl debrecenben í- betűznek és olyan angolosan ejtik a t betűt(kakuminális t)...pedig magyar emberek, de valszeg te rájuk is azt mondanád, h parasztosan beszélnek.... vagy aki palóc tájszólással beszél, az mindent á betűsen mond, meg a székelyek is pl: szárelem
2010. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
A Dédi mama:Elmenék szóni a Segrestyésnek,hogy gyovónni szeretnék.84 éves.Látod az idősek még a fiatalabbaknál is ízesebben beszélnek.Na nekik is van egy stílusuk amit nem hagytak el,pedig egy életet leéltek már.Nem hiszem,hogy a tájszólást teljesen el lehet hagyni.
2010. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!