Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a cigányok magyarok, akkor...

Ha a cigányok magyarok, akkor miért nem tudnak akcentus nélkül magyarul beszélni?

Figyelt kérdés

A minap álltam sorba a vasúti pénztárnál, kisvárosunkban. Egy cigánylány állt előttem kb.25 lehetett normálisan felöltözve és így kért jegyet : Há' ádjon má' nekem ....:)

Miért nem tudnak ezek normálisan megtanulni magyarul?


2010. márc. 19. 08:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó, jól hiszed...a tájszólás mindenkinek az anyanyelvvel együtt ivódott be a személyiségébe és szinte lehetetlen elhagyni... ha valaki mégis megpróbálja, 5-10 év, mire sikerül, de ha nem figyel oda, akkor előjön később is ugyanúgy :)

ezért nem lehet kinevelni sem pl a gyerekekből az iskolában...mert egyrészt a tanárnak nincs arra sem ideje, sem képesítése, hogy minden gyerek beszédével külön foglalkozzon a kötelező tananyag mellett, ráadául szinte lehetetlen feladat...

nincs helytelen magyar beszéd, mert mindenkinek az a helyes, amit az édesanyjától megtanult...ezért hívják anyanyelvnek...bizonyára a kérdezőnek is vannak olyan beszédelemei, amiket ha én meghallanék, egyből rávágnám, hogy na ezt helytelenül mondja....pedig nem, csak másképp tanultuk...

2010. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
42%

NEM magyarok. Magyarországon élő kisebbségi csoport. sajnos származási helyüket nem tudjuk, de ha tudnánk is maradnának.

nem beszélnek magyarul, nem vonatkoznak rájuk bizonyos törvények (pl azt a nevet adhatják gyerekeiknek amit akarnak). Megtartották saját kultúrájuk szabályait (12 évesen teljesen természetes ha szül egy nő), a nők főként szoknyát hordanak, a férjük mögött mennek, a férfinek lehet egy csomó nője, szaporodnak mint a nyulak stb

TEHÁT semmilyen szempontból nem magyarok, csak itt élnek ezer éve, ezért automatikusan állampolgárok itt. De semmi egyéb.

2010. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
24%

Azt tudjátok hogy mért büdös a cigány ?

...

Hogy a vak is leköphesse.

2010. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
39%
Azért ne keverjük a szezont a fazonnal. A magyar állampolgár az még nem magyar. A szögedi, köcsköméti, vajdasági, stb... tájszólás pedig szintén nem keverendő a műveletlen, bunkósággal, sem az akcentussal. Mert a cigányok egy részének (nagyon kevés) a cigány az anyanyelve és ezért teljesen érthetően van némi akcentusuk, de nagyobb része egyszerűen tahó.
2010. márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
81%

EZ NEM TÁJSZÓLÁS. Lévén egy csoporthoz köthető, nem tájhoz. És a Győzike showban azért előfordultak gyöngyszemek.

pl Győzi én szeret te.

Ez nem tájszólás, hanem teljesen magyartalan mondat.

2010. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
53%
Tény: az emberek igen kicsi hányadának akadnának nehézségei tetszőleges tájszólásnak, vagy akár az irodalmi nyelv bevett beszédmodorának megtanulásával. Ennek a kicsi hányadnak nem jelentős része tartozik akármilyen kisebbséghez. Megtehetné, hogy átáll bemondónő stílusra. Nem teszi.
2010. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
47%
Ne gord tele a furikot me megbikkan.
2010. márc. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
na és a palócok?
2010. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
46%
Mert ők nem tudnak másképp. És ha már itt tartunk, ha a cigányok magyarok, szóval ugyanolyan magyar állampolgárok mint én, akkor nekik miért van sokkal több joguk mint nekem?
2010. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
21%
Palóc az tájszólás, de ha mondjuk egy budapesti cigány úgy beszél, hogy nem érted, az nem tájszólás, mert ott született, élt és fog meghalni.
2010. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!