Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a cigányok magyarok, akkor...

Ha a cigányok magyarok, akkor miért nem tudnak akcentus nélkül magyarul beszélni?

Figyelt kérdés

A minap álltam sorba a vasúti pénztárnál, kisvárosunkban. Egy cigánylány állt előttem kb.25 lehetett normálisan felöltözve és így kért jegyet : Há' ádjon má' nekem ....:)

Miért nem tudnak ezek normálisan megtanulni magyarul?


2010. márc. 19. 08:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
69%
Nem csak ők beszélnek akcentussal, hanem bizonyos helyről származók is a helyi tájszólásban beszélnek máshol is, mert azt szokták meg (a leghíresebb a szögedi beszéd).
2010. márc. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
70%

Mert nem magyarok,csupán az állampolgárságuk magyar....

Persze,tájszólások léteznek,de érdekes módon a cigányoknak mindenhol ugyan az a tájszólásuk:budapesten,szegeden,debrecenben,székesfehérváron,gyulán,mindenhol....

2010. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%

Mert ez is egy szubkultúrának tekinthető..Ahogy pl.a tizenéves csitriket is nehezen lehet néha érteni...

Ez teljesen normális dolog.Ők ezt tanulták.Nincs vele gond.Engem inkább néha a hangerő zavar,de végülis nekik ez a normális.Sok más országban is különbözik a miénktől a hangerő foka...Déli népeknél pl.ez is abszolút megszokott.

2010. márc. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Mert a szüleitől tanult beszélni.Mire egy gyerek oviba,suliba,megy akkorra már ált.beszél,tehát ritkán csiszolható.Igen tényleg nem tudnak beszélni,a "tájszólásuk"még csak hagyján,de egy egyszerű alany állítmányos mondatot sem tudnak megfogalmazni.

Nekem elsős a gyermekem,nagyon sokat kell az ikola mellett(!) foglalkoznom vele,hogy év végére teljesíteni tudja a rendszer álltal elvárt szintet.Pedig Ő a legjobb tanuló az osztályban.A tanítási rendszer rossz,ugyanis jelenleg úgy néz ki,hogy akivel rendszeresen nem foglalkoznak otthon,az nem tanul meg rendesen,írni,olvasni,beszélni.Erre nem lehet a későbbi tanulást alapozni.

Jelenleg úgy néz ki,hogy a családi viszonyok miatt hátránnyal indult cigányok,hátrányban is maradnak az iskolában.Ezért nem tanulnak meg felnőtt korukra beszélni sem.

Bocs,nem írtam gyűlölködö szöveget,csak pártatlanul segíteni akartam neked az ok-okozati összefüggésekben.

2010. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Engem sem zavar, de picit bugyutának találom hogy nem tudnak városi létükre kiejteni normálisan szavakat, és nem tudom megérteni ha járt iskolába(pedig biztosan járt, és látszott rajta hogy nem is szegény családból való) ott miért nem tanult meg normálisan beszélni amikor nem hiszem hogy egy 30 fős magyar osztályba mindenki így beszél hogy :, Jájjj, de nágyon kígyó! :)
2010. márc. 19. 08:28
 6/33 anonim ***** válasza:
89%

utsó vok.Mert mondom a családnak nagyobb szerepe van a tanításban,mint az iskolának.Pl:ha látom a gyermekem füzetében leírva,hogy rosszul ragoz,mondjuk szekrényet,keszte,avval stb,akkor tudom,hogy amikor beszélek vele tudatosan,folyamatosan javítanom kell,mert velem többet beszél,mint a tanárával,csak tőlem tanulhatja meg.

Én is beszélek megszokásból,mókából tájszólásban,nógrádi lennék,mint Győzike,de ha adnom kell az ívet,akkor bizony előveszem a szebbik modoromat.Látod Bea asszony is érettségizett,otthon úgy beszél ahogy akar,de ha kell akkor előveszi ő is a szebbik stílusát.Ez a lány a pénztárban nem vette elő.

2010. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Harmoka ***** válasza:
100%

Szerintem az akcentus és a tájszólás nem ugyanaz. A cigányok tájszólással beszélnek. De az országban többféle tájszólással beszélnek a magyarok is nem csak a cigányok.

A tájszóláson kívül inkább a kúlturálatlanság miatt beszélnek így a cigányok. (Na milyen szépen írtam? :-))

2010. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
67%
"nem hiszem hogy egy 30 fős magyar osztályba mindenki így beszél " írtad.Pedig a -ba, -be,-ban, -ben végződések helyes használatát könnyebb elsajátítani és alkalmazni, mint a gyermekkorban rögzült hangzást.( Főleg városi létedre!)
2010. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

A kérdésre válaszolj kedves professzor ne engem kritizálj! Úgy látom ezt méregből írod, mert veled ezt sokan megteszik.

A pontszámaidból kitűnik.

2010. márc. 19. 09:16
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

Mert ezt kapják otthonról.

Az én családom is elég furán beszél, én sokat sírtam miatta, hogy az iskolában gúnyolódtak velem, bár nem vagyok cigány és annyira szerintem nem is volt durva.

Megtanulni könnyű volt a szabályokat, de amikor az ember spontán beszél, akkor nagyon nehéz alkalmazni. Pl nekem az innék-innák volt ilyen, amit néha még ma is eltévesztek.

Mivel a cigányoknál a saját közösségükön belül ez a beszéd a természetes, ezért nincs is miért megtanulniuk máshogy beszélni.

És mivel most a gyűlölködés egyre erősebb ebben az országban, nincs is olyan, akitől segítséget merne kérni, aki szeretne...

2010. márc. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!