Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Passzív szerkezet angolban,...

Passzív szerkezet angolban, tudtok ajánlani jó oldalakat ahol megmagyarázzák? Vagy megmagyarázná itt valaki?

Figyelt kérdés
Pont ilyenkor hiányoztam a suliból :S arra keresek választ h mikor használjuk, stb
2010. márc. 5. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor használjuk, ha a cselekvő alany ismeretlen vagy nem lényeges (netán nem is létezik).

Pl. Risotto is made with rice. (e mondatnak nincs cselekvő alanya, a magyarban is a rizottó lesz az alany)

This desk is made of wood. (nem az a lényeg, hogy ki csinálta az asztalt - valószínűleg nem is tudjuk megmondani)

The telephone was invented by Alexander Bell. (A hangsúly a telefonon van, nem a feltalálóján. A magyar ezt úgy oldja meg, hogy "A telefont A. Bell találta fel", csak az angol ilyet nem tud - még az lenne belőle, hogy a telefon találta fel Bellt :) )


Képzése igencsak egyszerű: a be mellé odateszed az ige past participle alakját.

2010. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki, hogy a képzésnél a "főige" helyére kerül a to be ige megfelelő alakja, a "főige" pedig 3. alakban a to be mögé. És ha az alanyt az új mondatban is megnevezed, akkor by szó mögé kerül.


Azaz:

Aktív: Alany + főige (x alakja) + tárgy.

Passzív: Tárgy + to be (x alakja) + főige (3. alakja) + by alany.


Pl:

Aktív: The architect build a house.

Passzív: A house is built by the architect.

Aktív: The writer wrote a book.

Passzív: A book was written by the writer.

2010. márc. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, igen, a by. Tudtam, hogy valamit kifelejtettem belőle, nem jutott eszembe, hogy mit, aztán inkább elküldtem így :D
2010. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, most már értem!
2010. márc. 7. 01:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!