Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki megmagyarázná nekem,...

Valaki megmagyarázná nekem, hogy ezek a festmények, képek miért értékesek és csodálatravalók?

Figyelt kérdés

Nem az alkotót akarom bántani, de például itt vannak ezek a képek: [link] Nekem az ilyen jellegű képekről mindig az jut eszembe, hogy a "művész" megakadt egy bizonyos szinten és olyat, ami hasonlít is a valósághoz, azt nem tudna festeni. Szerintem ilyeneket az emberek 80%-a tudna festeni 1 hónap gyakorlás után.



De mi értelme ennek? Tényleg tudni akarom, ha esetleg könyvet tudtok ajánlani, hogy megértsem a modern művészet lényegét, azt is szívesen veszem!


2011. febr. 4. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert divat. Olyan,mint a Császár új ruhája! Illik dicsérni,akkor is ha nem ábrázolnak semmit.

Nagyon kevés a maiak közül,aki tudna olyan képeket festeni,mint a régiek.

2011. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs igény, és nincs idő az aprólékos munkára. Rohanunk, minél gyorsabban, "belevágóan " akarjuk kapni az élményt. Az alkotó által tapasztalt élményt. Ha gyorsan, mélyen odavágja,áthathat rajtunk. Érzékenynek, nyitottnak kell lenni hozzá ! Csak egy percet áldozz rá, úgy van megalkotva, hogy ha vevő vagy az érzésre, elég egy perc, hiszen több időd nincs ! De annyit megér !
2011. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a realizmusát, hanem a látásmódját kell észrevenni. A képnek érzelmeket kell kiváltania, és a művészek mostanában az érzéseiket festik, nem a látottakat. Ami szerintem nem baj, hiszen mindenkinek mást fog mondani a kép.
2011. febr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
csak ötlet: úgy tűnik, a Művész így szeretné népszerűsíteni a műveit. Egyébként van egypár nagyon jó, és néhány nagyon rossz a képek között, és sok utánzási próbálkozás. (van olyan is, amit el tudnék képzelni könyv illusztrációként) De az ilyesmit úgy is az utókor dönti majd el. Legkedvesebb festőm Van Gogh.... ha ismered az életét, megérted, amit írtam.
2011. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!