Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki megmagyarázná a követke...

Valaki megmagyarázná a következő bibliai részeket?

Figyelt kérdés

Jn-3,5

Itt megtalálod a részletet: [link]


Ef-4,26

Itt megtalálod a részletet: [link]


Szabad fogalmazást kéne írjak róluk de nem értem mit jelent, mi a lenyeguk


2011. jún. 7. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Erre Jézus azt mondta: "Bizony, bizony, mondom neked: Aki nem vízből és (Szent)lélekből születik, az nem megy be az Isten országába."


Le kell vetnünk az elbukott ruhánkat (amelyet a bűnbeesés okozott), és meg kell tisztulnunk a keresztség által; életünket Isten kegyelmén kell felépíteni.


"Hagyjátok el tehát a hazudozást, beszéljen mindenki őszintén embertársával, hiszen tagjai vagyunk egymásnak. Ha elfog is benneteket az indulat, ne vétkezzetek. A nap ne nyugodjék le haragotok fölött."


Izrael a szentséges Egyház előképe: népe egy testet alkot; az indulatok még nem jelentenek tényleges bűnt, ezért még azelőtt csillapítjuk mérgünket. Jézusi példával analogizálva: vigyázzunk, mert bármikor meglephet Jézus és ítéletet mond minden élőnek és megholtnak.

2011. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az első részletből az újjászületést emeld ki és az alapján írd a fogalmazást.AZT jelenti, hogy az ember gondolkodásmódjának kell újjászületnie, és ez az ember életének bármelyik korszakában bekövetkezhet.A második részlet a kegyelmi ajándékokról szól, kinek mi adatik,a szép beszéd, a vezető pozició, a gyógyítás képessége és hogy azokat fordítsuk a közösség hasznára.A továbbiakban pedig a negatív dolgok elkerülését javasolja az evangélista .
2011. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


1.) Jn3,5 : "Bizony, bizony, mondom neked: Aki nem víztől és Lélektől születik, az nem mehet be az Isten országába."


Ha tovább olvasod, akkor számodra is kiderül, hogy miről van szó...ugyanis Nikodémus rá is kérdez, hogy érti Jézus ezt az újjászületés dolgot. Ezt Jézus elmagyarázza, még ha kicsit homályosan is. Nyilván arra utal, amikor az emberek megtérnek és megkapják az ún. "Pártfogót" (A Szentlelket) :)


Ef4,26

Ezen nem tudom mit nem értesz, ne haragudj.:)

Biztosan Te is tudod milyen rossz érzés, amikor valakivel összekapsz és még este lefekvés után is azon tépelődsz, hogy most mi legyen bocsánatot kérj, kezdeményezz-e. egy éjszaka alatt sok dolog történhet, jobb még aznap megbeszélni a problémákat. Ez erről szól.


De szerintem magad is el tudsz azért ilyesmin gondolkodni, ugye? :) Remélem segítettem!

2011. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat sokat segitett es en is rajohettem volna csak kicsit lassaban gondolkodog az atlag embernel
2011. jún. 7. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!