Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik angol igeidővel tudnám...

Melyik angol igeidővel tudnám a legszebben kifejezni az alábbi mondatot?

Figyelt kérdés
"3 éven keresztül tanultam olaszul." tehát már nem tanulom régóta, de múltban éveken keresztül zajlott. past perfect continuous?
2015. jún. 21. 15:47
 1/8 anonim válasza:

Ha jól emlékszem ilyenre a ,,used to'' szerkezet a jó.

pl: [link]

2015. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

I used to be learning Italian for 3 years.


-"Three fokkin years?"

2015. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:D:D:D köszi szépen :)
2015. jún. 21. 16:37
 4/8 anonim ***** válasza:

A Past Perfect előidejűséget fejez ki, vagyis akkor kéne azt használnod, ha azt szeretnéd kifejezni, hogy egy másik múltbeli esemény, vagy múltbeli időpont előtt történt valami.


pl. I had been learning Italian for 3 years when I first went to Italy.


A "used to do" szerkezet elfogadható, (used to learn ...) alakban, de azt jellemzően nem időtartam kifejezésére használják, egyszerűen csak múltbeli szokás, vagy hosszabb ideig fennálló állapot kifejezésére időhatározó nélkül.


I used to learn Italian. - Valaha/régebben tanultam olaszul.


Amit te szeretnél, arra a legjobb az egyszerű múlt:


I learnt Italian for 3 years.

2015. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó! Egyébként az I was learning italian for 3 years miért nem jó? Tehát a folyamatos múlt.
2015. jún. 22. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5


Szívesen! A folyamatos múlt azért nem, mert az azt fejezi ki, hogy a múlt egy adott pillanatában vagy időszakában ÉPPEN ZAJLOTT a cselekvés.


pl. I was studying at university when I met my girlfriend, Suzan.


(épp egyetemre jártam, amikor megismerkedtem ...)


vs. I studied at university for 5 years.


I was learning the new Italian words when you phoned.


vs. I learnt the new Italinan words before I went out in the evening.

2015. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jajj de jó így már tiszta köszönöm :)
2015. jún. 23. 08:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!


Megfigyeltem, hogy sokan hiszik azt valamiért - tévesen, - hogy a folyamatos igeidőt használjuk hosszabb időn át zajló cselekvés vagy történés kifejezésére, pedig nincsen semmi ilyen összefüggés.


Lehet ezzel is kifejezni nagyon rövid ideig tartó cselekvést, és egyszerű múlttal is hosszú ideig tartót.


pl.


I was opening the door when my phone rang. (Épp az ajtót nyitottam, amikor megszólalt a telefonom.)


They lived in London for 45 years.



A lényeg az, hogy a folyamatos azt fejezi ki, hogy ÉPPEN zajlott valamikor a múltban, az egyszerű meg azt, hogy lezajlott, megtörtént.

2015. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!