Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell ezt lefordítani?...

Hogyan kell ezt lefordítani? (angol)

Figyelt kérdés

Három macskája volt a szomszédomnak eddig.Mind a hármat elütötte egy autó.Nagyon sajnáltuk őket,mert kedves állatok voltak és nem csak szépek voltak de az egeret is megfogták.Azóta elszaporodtak az egerek mind a szomszédomnál,mind nálam.Múlt héten úgy döntöttem,hogy veszek egy kismacskát.Még soha nem volt előtte semmilyen háziállatom,úgyhogy egy könyvet is vettem a macskákról.


A google fordító így oldotta meg:


Three eddig.Mind the neighbors cat was hit by a three autó.Nagyon pity them, because our animals were not only beautiful but there were also many megfogták.Azóta growing number of mice in all szomszédomnál and nálam.Múlt week, I decided that I am a kismacskát.Még never before had any pets, so I bought a book on cats.


Kicsit sem röhögtem fel ezután...


2010. febr. 16. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Three were my neighbour's cats till now.a car played down all three.we were sorry for them very much,because there were kind animals and not they were beautiful only but the mouse was caught.the mice all proliferated at my neighbour since then,all at me.I decided so on a last week,how I buy a pussy.Még was never my any kind of domestic animal before it,so that I bought a book from the cats.


Morphologic

2010. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mi van, ezt honnan szedted? sok mondatod hibás.

helyesen:

My neighbour had had three cats so far. All three were hit by cars. We were sorry for all of them, because they were not only beautiful, but they caught the mice as well. Eversince that, the mice are proliferated, not only by my neighbours', but at my place too. Last week I decided to buy a kitten. I have never had any pet, so I even bought a book about cats.

2010. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

:D

[link]

2010. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14:53, muszáj a 'had had'? Ha igen miért? Ugye nem azért mert előbb volt a három macskája és csak utána ütötték el őket?:)
2010. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
soha nem szerettem a nyelvtannak ezt a megközelítését, hogy mert ugye előbb volt a macska utána ütötték el. ha belegondolsz ez egy befejezett múltban történt dolog, ami már nem megismételhető, a jövőben meg nem változtatható dolog. Még talán a have had forma is megfelelne, ha folytatódna, hogy és akar egy negyediket. De ebben az esetben az abszolult befejezett, múltban lezárult történet, miszerint a macskák meg is haltak.
2010. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem. Arra lettem volna csak kíváncsi, hogy egy db simple past 'had' mennyiben változtatná meg a jelentést. Magyarul mindkét tense-nek (simple past, past perfect) "három macskája volt neki" a fordítása, nem? Vagy hülyeségeket beszélek?:)
2010. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

has had, mert eddig, a jelenhez képest kell nézni, és még lehet neki több. Had had akkor lenne, ha egy másik múltbeli cselekvés előtt lett volna, megváltoztathatatlanul pl my neighbour had had three cats before they were run over by cars.

Az agyamra mennek, akik olyan buták, hogy nem tűnik fel nekik, hogy se a webfordító, se a google, se a morphologic nem tud fordítani, mert gépek, nem tudnak gondolkozni, szöveget értelmezni. Magukkal szúrnak ki, akik ezekre hagyatkoznak.

2010. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Biztos jó a 'has had' is? Mert szerintem ha már nincsenek meg neki a macskák, akkor nem jó. Úgy értem a fejfájást is akkor mondják present perfect-ben, ha még mindig fáj (I have had a headache since..., ha pedig már elmúlt, akkor: I had had a...), nem?
2010. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,nagyon sokat segítettetek!
2010. febr. 16. 17:39
 10/13 A kérdező kommentje:

Amikor megírtam a kérdést akkor még csak a szöveg (ez egy összefüggő szöveg és ez csak egy kis része) legelején jártam.Most járok a végénél de ez se megy..


De úgy tűnt,hogy a macska nem tudta,hogy mi áll a könyvben,mert semmit sem úgy csinált,ahogy kellett volna.És az egeret sem fogta meg.Odaadtam a szomszédomnak,aki megtanította,hogyan kell egeret fogni,pedig könyve sem volt.Azóta sem itt,sem a szomszédban nincs egér,én pedig nézegetem a könyvet amit vettem.

...stb...


nem szeretnék pofátlan lenni,vagy a terhetekre lenni,így megértem,ha erre már nem vállalkoztok.

2010. febr. 16. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!