Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezeket az angol sorokat lenne...

Ezeket az angol sorokat lenne szíves valaki lefordítani magyarra?

Figyelt kérdés

Tudom hogy van Google fordító stb...de azok nem fordítanak pontosan, és nekem pontos fordítás kéne...


Íme a szöveg:


Parchment is the processed skin of animals, very often calves, goats and sheep that has been soaked, de-haired, stretched and scraped thin. It has been widely used as a writing substrate since around the first century AD, when it began to supersede papyrus and it is the material on which scribes wrote the Codex Sinaiticus. However, despite the making process remaining the same for over two millennia, next to nothing is known about the parchment used for the Codex. Parchment is composed of the natural protein collagen and is prone to different kinds of degradation. Depending on the circumstances, internal and external reactions to mechanical, chemical and biological processes will induce degrees of decay over time.


Előre is köszönöm szépen!


2011. aug. 19. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Pergamen az állatok, gyakran borjú, kecske, juh feldolgozott bőre, amelyet átitattak, szőrtelenítettek, kinyújtottak és elvékonyítottak. Időszámításunk szerint az első századtól használták széles körben íróeszközként, ekkor kezdte el felváltani a papiruszt, és ez az az anyag, amelyre az írástudók megírták a Codex Sinaiticust. Azonban, annak ellenére, hogy a gyártási folyamat változatlan maradt több mint két évezrede, semmit nem tudunk a pergamenről, amit a kódexhez használtak. A pergamen természetes fehérjéből és kollagénből áll és hajlamos a különböző degradációkra. A körülményektől függően, a mechanikai, kémiai és biológiai folyamatok külső és belső reakciói nagy mértékű romlást időznek elő az idő múlásával.


van egy mondat, aminek így se nagyon van értelme, de azt nme tudtam kihámozni... megsúgom, fordítót használtam, csak egy kicsit átdobtam emberi formára...

2011. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* A pergamen
2011. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*idéznek elő
2011. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :-)
2011. aug. 19. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:

very often = elég gyakran

writing substrate = írási felület (nem íróeszköz)


Parchment is composed of the natural protein collagen and is prone to different kinds of degradation. = A pergamen természetes, zselatinszerű állati fehérjéből áll, és hajlamos különböző jellegű lebomlásra.


Depending on the circumstances, internal and external reactions to mechanical, chemical and biological processes will induce degrees of decay over time. = Körülményektől függően, belső és külső reakciók mechanikai, kémiai és biológiai folyamatokra idővel bizonyos fokú romlást fognak előidézni.

2011. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kiegészítést :)
2011. aug. 19. 23:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!