Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mire jó a francia nyelv? Mire...

Mire jó a francia nyelv? Mire tudnám felhasználni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 20:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én francia kéttannyelvűbe járok, szóval elmondok pár dolgot:

- Magyarországon a franciát nem tucatszámra tanulják

- rendkívül szép nyelv, én angolt tanultam és tök jó, mert az angolok szókincsének 20% a franciából származik

- egyetemen rengeteget érhet egy felsőfokú, akár angolból akár franciából

- ha franciát tanulsz rájössz mennyire másabb a felfogás itt Magyarországon, mint a franciáknál

Én az egészségügyben szeretnék dolgozni (nem ápolóként :)) ott is rengeteget fog érni a felsőfokú + az abból nyert pontok.


Azok szerint meg akik nem szép nyelv, szerintem elcsitulhatnátok.

Gondolom a merci beaucoupon kívül semmit nem tudtok franciául. Én is azt gondoltam, hogy a francia egy csúnya nyelv, de amióta tanulom megszerettem. :) De amíg ti csak átkapcsoltok az Euronews-ra és nem értetek semmit addig jó hogy nem kedvelitek.

Pár példa: http://www.youtube.com/watch?v=HqlVTdTHxkY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Mo6fyhp_CXs

2010. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Ha komolyan tetszik neked a nyelv, akkor mindenképpen ezt válaszd! Komolyan!

Én is úgy jártam, hogy 2. nyelvet akartam választani és nagyon nagyon akartam a franciát, csak mindenki mondta hogy azzal nem sokat fogok érni, az nagyon nehéz, sose lesz nyelvvizsgám, stb. Én meg sajnos hallgattam rájuk.

Szerintem csodálatos nyelv és még azóta is bánom, hogy a németet választottam, mert az ahhoz képest borzalamsan ronda és mivel nem is érdekel, szabadidőmben abszolút nem is foglalkozok vele.

Azt válaszd, ami érdekel, mert azzal legalább fogsz foglalkozni!

2010. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

A német is szép tud lenni a maga módján.

Csak nagyon sokat kell vele szenvedned, amíg erre rájössz.

Én hatodik éve tanulok németül és az első négy évben utáltam mint a sz@rt, most viszont már nagyon szeretem.

De az tény, hogy a francia a világ egyik legszebb nyelve.

Bár szerintem az olasz szebb.


L

2010. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem szép nyelv a francia és izgalmas, sokszínű a francia kultúra. Ráadásul Franciaország mellett nem csak Nyugat-Európában (Belgium, Svájc) beszélik, hanem egy csomó afrikai országban és Kanadában is.


[link]

2010. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!Most sokkal több kedvem lett a francia nyelvhez.:) Főleg amikor meghallgattam azt a videósat!:) Csak attól félek,hogy nagyon nehéz lesz számomra,mert az angolt sem szeretem.De most hogy ilyen sok szép dolgot mondtatok róla ,szeretnék franciát tanulni!:)
2010. jan. 31. 12:27
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a bizonyos L-lel, a német valóban szép. Elmondom, én milyen lelki fejlődésen mentem vele keresztül: az elején én is utáltam, mint a szart, ráadásul rondának is tartottam, plusz angolul kifogástalanul tudok, úgyhogy hasznát se igen láttam

...

aztán még jobban megutáltam

végül elértem azt a fázist, hogy ez már annyira szar, hogy már jó

végül pedig megszerettem, mert benőtt a fejem lágya, és rájöttem, hogy minden nyelv megszerethető:D


Viszont a franciát én sztem az életben nem fogom tanulni. Alapból utálom, hogy 20 szótagot leírnak a végére, amit nem is kell kiejteni. Tiszta pocsékolás.

2010. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Nos.

Bármilyen idegen nyelvet tanulni hasznos.

A franciát azért kellhet megtanulni, mert a franciák nem szeretnek idegen nyelveket elsajátítani. A töritanárom szerint úgy vannak vele, tanuljon meg a világ franciául, ők nem törik magukat! :D

A viccet félretéve...

Minden nyelvvel munka van. Meg kell tanulni a szabályokat...stb.

És ha tudsz egy másik emberrel kommunikálni, pl. franciául, az csak jó lehet neked. (Kivéve, ha szidod, mert kihajtott eléd, de ahhoz nem kell a nyelvet külön...szóval, ahhoz elég egy-két videót megnézni:D)

Minden nyelv jól jöhet. Egyszer még szükséged lehet rá...

Mit lehet kezdeni vele? Kapcsolatokat teremteni akár munkában, akár magánéletben. Ne hagyd ki!

És ha az tetszik a többi közül, válaszd azt! Ha esetleg megtetszik egy másik is, később tanulhatod azt is. 90 évesen is elkezdhetsz angolozni, bár nehezebb lesz, de megteheted, ha neked most a francia kell.

Legyen az!

Veró (Angolt és latint tanulok. Nem bántam meg. Később németet szeretnék tanulni, fősuli közben.)

2010. febr. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2010. febr. 5. 14:20
 19/21 anonim ***** válasza:
Európában nem sokat lehet vele kezdeni. Annál többet Dél-Amerikában,Óceániában de főleg Nyugat-Afrikában. Ha van valamilyen diplomád (egészségügy, gazdaság, oktatás, stb.), Nyugat-Afrikában császár lehetsz vele. Ez persze csak akkor jó Neked, ha egy kicsit szeretnél világot látni. Európában a franciát már teljesen elnyomta az angol, meg a német, Közép-Amerikától délre meg a spanyol. A francia gyarmatbirodalom területén azonban nagyon szép karriert futhatsz be. Abban nem nagyon hiszek, hogy érdemes lenne franciát azért tanulni, hogy pl. francia költőket eredetiben olvashass - azokat ui. Babits, Radnóti, Tóth Árpád, stb. már nagyon szépen lefordították. Én sajnos nem tudok franciául, ha tudnék, már régen pl. Szenegálban lennék orvos.
2010. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ok,még tudtok valamilyen életcélt,munkákat ajánlani?
2010. febr. 6. 15:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!