Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mire jó a francia nyelv? Mire...

Mire jó a francia nyelv? Mire tudnám felhasználni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 20:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Pl. franciákkal tudsz beszélni. (akik más nyelvet úgysem beszélnek, de ha mégis, abban sincs sok köszönet...) Emellett sokan beszélik a franciát, velük is meg tudod értetni magad. Ráadásul eredeti nyelven tudsz olvasni Mallermét. Voltaire't és Rimabaud'-t. Ha fiú vagy, néha még a csajoknál is be lehet vágódni vele.
2010. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
29%

ez 1 rohadt ronda nyelv, ha engem kérdezel. igazából, kinek mi tetszik, de én hányingert kapok ettől at orrhangos borzadálytól!

amúgy világynelv, szóval az életben mindenképp fel tudod használni, külföldi országban, vagy akár fordítóként...

2010. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Pont arra, mint a német, a spanyol, az olasz, vagy akár az angol.

Anyanyelvűekkel meg tudod értetni magad.

A franciák nem igen hajlandók más nyelveken megtanulni.

Ezen kívül a francia az EU egyik legfőbb nyelve.

Bár a magyar is az EU hivatalos nyelve, de ettől még egy francia nem fog megérteni, ha magyarul szólsz hozzá, viszont egy angol, német, olasz, vagy spanyol nagyobb eséllyel ért meg, hogyha franciául szólalsz meg. Pláne EU-s ügyekben.


Nem értem a kérdésed.

Mire jó akkor egyáltalán idegen nyelvet tanulni?


L

2010. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
pl: élhetsz francia országba
2010. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hát csak nem tudok dönteni,mert van egy suli ott lehet francia nyelvet tanulni heti öt órában,és ha oda mennék,akkor mi lehetne az életcélom.Gondolkoztam az idegenvezetőségen,de ahhoz töriből,föciből nagyon jónak kéne lennem.Köszönöm a válaszokat!!!
2010. jan. 30. 20:54
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
arra hogy megtanuld. Szerintem az egyik legszebb nyelv az ez.
2010. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Hát csak nem tudok dönteni,mert van egy suli ott lehet francia nyelvet tanulni heti öt órában"

És mi a másik (vagy esetleg harmadik, negyedik... többi) lehetőség?


L

2010. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát, szerintem inkább németes vagy angolos suliba menj, az európai nyelv a német, a világnyelv meg az angol,ezeket többen ismerik,nagyobb hasznát vennéd,de főleg az angolnak!
2010. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal többen beszélnek franciául, mint németül.

Az EU-ban is inkább a francia a vezető.

De az tény-hogy itt Kelet-Közép-Európában a németnek veszed a legtöbb hasznát. Vagy az orosznak.


L

2010. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Egy rendes gimi,van ott német,angol,francia,általános rész,hatosztályos...a francia fogott meg leginkább.Eddig 8 évig angolt tanultam,csak amikor ugye elkezdtem,kicsi voltam,és már nem nagyon emlékszem az alapokra,de ezt a franciát most tiszta lappal kezdhetném.
2010. jan. 30. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!