Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is szép nyelv a...

Hugó 14 kérdése:

Szerintetek is szép nyelv a francia?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik bár még nem tudok de minden vágyam, hogy megtanuljak franciául de most inkább az angolra koncentrálok. Imádom a szavak hangzását szeretek francia zenéket hallgatni stb. Ti hogy vagytok vele és aki már ud franciául az segitene hogy kéne elkezdenem tanulni, kezdetben egydül szeretném tanár nélkül legalább alapfokig el akkarok jutni aztán jöhet a tanár amig meg nem tanulom felsöfokig.

2014. nov. 19. 17:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8-as mosolyárol leszürve, egy hirtelen pasi lehet.
2014. nov. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Elnézést ha félreérthető voltam nem akarok én ódákat olvasni a válaszokban a francia nyelvről. "Azok is irjanak akiknek tetszik" ezt azért irtam hogy az ő véleményüket is elolvashasam természetesen elfogadok minden véleményt de az embernek általában jól esik ha találkozik olyanokkal akik egy véleményen vannak vele. "nem kedvelik a francia embereket" ezt viszont azért kérdeztem mert személyesen tapasztaltam és itt a gyakori kérdéseken is láttam olyan embereket akik ostoba modon megvetnek egy népet, rosszabb esetben utálják is őket és csak a rossz tulajdonságaikat hangoztatják. Ezért kérdeztem ezt meg, mert ha valakinek nemtetstik egy nyelv vagy egy orszég vagy az ottani emberek mentalitása akkor avval ninc semmi gond de ha már gyülöletbe raszizmusba megy át az már probléma. Csak az okra voltam kiváncsi.
2014. nov. 21. 13:33
 13/17 A kérdező kommentje:
HOPÁ!! Elnézést a hibákért.
2014. nov. 21. 13:36
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, a franciák nagyon arrogánsak, persze ezt így nem lehet ráhúzni egy egész nemzetre, de a többségük igenis az. Példának okáért, ha angolul kérsz útbaigazítást, akkor simán levegőnek néznek. Sok emberben meg még az is ellenszenvet vált ki, hogy ők is ugyanúgy "lefeküdtek" a náciknak a háborúban, mégis győztes félként kerültek ki az egészből, sőt úgy állítják be az egészet, mintha ők nyerték volna meg a háborút.
2014. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A 14-es Mond valamit. Még egy példa: Svájc négy nyelvü és a német ajkúak között sokan tudnak franciául bárki megy francia részröl a német területre beszélhet franciául, viszont egy németajkú francia területen nem boldogul mert senki nem akar német szót váltani.
2014. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én ezeket elhiszem nektek, az egészel csak arra akartam célozni, hogy ne legyünk elöitéletesek és az ellenszenvünk ne csapjon át gyülöletbe, de nem rolatok beszélek hanem úgy általánoságban. Na mindegy ezt a témát zárjuk le inkább legyetek szivesek és abban segitsetek, hogy hogyan kezdjem el a tanulást?
2014. nov. 21. 18:53
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Van itt egypár jó infó, hátha a segítségedre lesz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


Egy jó Francia szótárt az elengedhetetlen.

Nekem ez van. Elég jól tudom alkalmazni.

Írja a fonetikus kiejtést, persze nem tökéletes,

tökéletes szintet elérni, ahhoz egy nagyon jó, nagyon jól beszélő franciatanárra lenne szükség.


A szótár neve és az ára, szerintem bármely könyvesben megtudod venni. kezdetnek nem rossz.

Francia úti szótár Francia-Magyar Magyar-Francia /egy kötet, egy kis könyv/ 2550Ft-volt az ára 3 évvel ezelőtt.

Minden jót, jó tanulást!:)

2014. nov. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!