Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is szép nyelv a...

Hugó 14 kérdése:

Szerintetek is szép nyelv a francia?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik bár még nem tudok de minden vágyam, hogy megtanuljak franciául de most inkább az angolra koncentrálok. Imádom a szavak hangzását szeretek francia zenéket hallgatni stb. Ti hogy vagytok vele és aki már ud franciául az segitene hogy kéne elkezdenem tanulni, kezdetben egydül szeretném tanár nélkül legalább alapfokig el akkarok jutni aztán jöhet a tanár amig meg nem tanulom felsöfokig.

2014. nov. 19. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem rémes, bár a német meg undorító.

Nekem a koreai tetszik, legalábbis amennyit hallottam már belőle.

2014. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a legjobban a magyar tetszik, azután az olasz, spanyol.
2014. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
89%
Szerintem is nagyon szép ^^
2014. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem szép is lehet, meg irritáló is. A nyelvtan egy halál, rendszer az nincs benne, a szavak írása és kiejtése meg köszönőviszonyban sincs egymással.

Nekem nem kéne.


"Szerintem rémes, bár a német meg undorító. "


Na ez tökre így van. A kettő eggyütt űberelhetetlen. Hallottál már Elzászi akcentust? Wazz, mint egy affektáló agresszív kismalac. Brutális.

2014. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szándékozom kivándorolni egy afrikai álomba ahol a francia a hivatalos, de annyira nem szeretem, hogy inkább megtanulom, abban a térségben élö benszülötek nyelvét.

Akár mennyire is: mbe, nge, bng.

2014. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát, nem vagyunk egy véleményen. Senkinek sem tetszik a francia nyelv? Azok is irjanak akiknek tetszik, amúgy semmi bajom azokkal akik nem szeretik, mert ez abszolut izlés dolga de azt azért megkérdezném, hogy estleg azért nem szeretik a francia nyelvet mert nem kedvelik a francia embereket sem?
2014. nov. 20. 18:59
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nagyon tetszik a francia nyelv dallamossága, de csak énekben, v versben. Beszélve már nem annyira dallamos.

Ez jellemző az olaszra is. Csoda szép énekek, de ha beszélnek háát hadaró bábeli nyelv.

Gondolom a magyart is ez jellemzi, csak hogy mi ezt szoktuk meg, mert ez az anyanyelvünk.

A magyar énekesekről nem beszélnék egy pár régi énekes kivételével, de vers mondóink/ színészek/ azok szuper szépen mondják a magyar verseket.


Tanulással kapcsolatban: tanuljad, mert megéri, pláne ha kedved van hozzá és jó a nyelvérzéked.

2014. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Szándékozom kivándorolni egy afrikai *"álomba"* oké kedves ötödik hozzászóló;))
2014. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

4-ke."A nyelvtan egy halál, rendszer az nincs benne, a szavak írása és kiejtése meg köszönőviszonyban sincs egymással. "


Én is így vélem. Bár vannak akik azt írják nagyon is logikus a franciák nyelvezete.

2014. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

6-os kérdezö

Te most elismerésre vársz, hogy a neked tetszö francia miyen csodálatos?

Az emberekkel nincsen semmi bajom, megis fordulok franciában havonta, de nekem nem kell a nyelv. Ha még is szot kell váltanom akkor kézzel-lábbal teszem, vagy elöveszem a Tab-ot és megmutatom miröl lenne szó.

2014. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!