Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A török vagy az orosz nyelv...

A török vagy az orosz nyelv könnyebb?

Figyelt kérdés

Nyilván semmi köze egymáshoz a kettőnek, tehát adok szempontokat:

- Nyelvtan

- Kiejtés

- Beszéd megértése

- Melyiket lehet gyorsabban és könnyebben tanulni?


Köszönöm szépen a válaszokat!



2014. okt. 17. 16:34
 1/5 anonim válasza:
török
2014. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarnak valószínűleg a török a könnyebb, egy indoeurópai anyanyelvűnek nem biztos.


A török nyelvtan igen csak részletes, kifinomult és nagy terjedelmű (tehát nem olyan, mint az angol), de talán a leglogikusabb nyelvtani rendszer. Magyarok számára különösen szimpatikus, mert a nyelvtani eseteket, szám-, személyragokat, stb. szóvégi fix toldalékokkal oldja meg, amelyeket hangrend szerint egyeztetünk. Ez egy magyar számára nem okoz problémát. Az uráli és az altáji nyelvek nyelvtani rendszerükben eléggé hasonlítanak.


Ellenben az orosszal, ahol a szavak vége torzul nyelvtani nemek (hím/nő/semleges) és esetek függvényében. Ha például tanultál németül, akkor tudod mivel jár a névelő, a melléknév és a főnév nem/szám/eset szerinti deklinációja. Hasonló cirkuszokra számíts, számunkra felfoghatatlan és kellemetlen dolgok ezek. Mondjuk az oroszban névelő nincs, de van helyette 6-féle eset.


Kiejtéssel szerintem nincs probléma, mindkét nyelv olyan, ami egy magyar számára kiejthető hangokat tartalmaz. Amit meg kell szokni az a mély i (törökben: ı, oroszban: ы). Távolabbi nyelvekben azért vannak olyan hangok, amit én pl. kiadni nem tudnék... Törökben sok a "cs", "dzs", ami sokak szerint kissé zavaró. Véleményem szerint a török nyelvek közül az (oszmán)török, a szláv nyelvek közül az orosz hangzásra a legkellemesebb. De a kettőt nem akarom összevetni, ízlés kérdése.


Oroszhoz ismerni kell a cirill betűket - ha még nem ismernéd. Elején kényelmetlen, de hamar meg lehet szokni, egy idő után észre sem veszi az ember, hogy latint vagy cirillt olvas. De azért az nem két hét. (És egy héberhez, egy arabhoz, egy kínaihoz vagy egy japánhoz képest gyerekjáték elsajátítani.) Orosznál érdemes előbb megtanulni a betűket, aztán nekikezdeni a nyelvnek. Arabnál már nem lennék ezen a véleményen, mert akkor egy éve már írni tanul az ember, de még egy szót sem tud...

A török latin betűs, ez szintén előnye.


Én csak alapszinten tanulgattam valaha ezen nyelveket, ami azért nem beszédmegértést jelent, ebben nem nyilatkoznék. Átlagos nehézségűnek ítélném mindkettőt.


Akik a törököt mélyebben elsajátították, azok azt mondják, elején könnyebb, gyorsan tanulható, de magasabb szinten nehezebb, mint más nyelvek. Állítólag.

2014. okt. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mivel azt mondod, hogy nagyjából ugyanolyan nehézségűek, hasznosság alapján fogok dönteni. Melyik a hasznosabb?
2014. okt. 19. 11:03
 4/5 ajoker ***** válasza:
12 evig tanultam oroszul közoktatasban, törökül 2 evet. Oroszul meg sem tudok mukkanı, A törököt meg kenem-vagom.
2014. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:

Nekem az orosz tűnik könnyebbnek.

Eszméletlen sok igeidő van a törökben, szintén nagyon sok raggal. A ragok sokszor nagyon hasonlítanak is pl. a -orum, -sun, -sunuz, könnyű összekeverni.

Az oroszban viszont a névszóragozás bonyolult.

Kiejtés szempontjából a török könnyebb.

2014. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!