Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "pocsék" csúnya szó?

A "pocsék" csúnya szó?

Figyelt kérdés
egy fórumba írtam egy tv-s szereplőről, h.az alakítása pocsék,ezt az egy szót kimoderálták..kiváncsi lennék h.szerintetek jogosan?én nem vagyok egy nagy fórumozó,(főleg nem szoktam dühösen fröcskölődni),de ezt nem értem,tényleg rosszat írtam?
2008. aug. 5. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal teljesen elfogadható, de ha az adott fórumon ennyire érzékenyek, akkor esetleg a "borzalmas", "kritikán aluli" és hasonlók talán jobban megteszik.


Vagy lehet, az volt a gond, hogy ennyiben is hagytad az egészet, és nem indokoltad meg, hogy mi a bajod vele; van, ahol erre allergiásak... és végülis joggal, mert ha az ember nem mondja meg, hogy pontosan mivel van baja, akkor a kritizáltnak sem segít a fejlődésben, és esetleg róla is hihetik azt, hogy csak "fröcsög", de értelmesen kritizálni nem tud.


Szóval nem tudom, itt melyik eset forgott fenn, de ha hasonló helyzetben mindkét lehetőségre gondolsz, akkor jó eséllyel elkerülheted a bajokat.

2008. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

azt írtam h.az adott színész "alakítása hagy némi kivánnivalót maga után,mondhatni pocsék."(egyébként egy BK szereplő volt,nem egy színházi színész,ha ez fontos)

valóban nem indokoltam részletesen,de az enyémnél 'fülsértőbb' hozzászólásokat se szoktak kimoderálni ezen a fórumon.azért köszönöm a választ.:-)

2008. aug. 5. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem semmi baj nincs a "pocsék" szóval. Sőt, a magam részéről örülök is, hogy ezt írtad, mert ez azt jelenti, hogy igényes alakítást vársz el a színészektől. Komoly színészi teljesítményre azonban ezekben a sorozatokban ne számíts, mert ezek futószalagon készülnek, és nincs idő arra, hogy a színészek aprólékosan kimunkálják az egyes karaktereket. Meg hát sokan közülük csak "sztárok" és nem feltétlen igazi művészek (megsérteni persze nem akarok senkit, de ez az igazság).
2008. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!