Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meglehet tanulni a spanyolba...

Meglehet tanulni a spanyolba az alapokat 1hónap alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én nagyon megszeretnék tanulni spanyolul de a szüleim/rokonok nem engedik azt mondják hogy maradjak a németnél de én nyári szünetben megszeretnék legalább 1kicsit tanulni spanyolul.hogyan kezdjem el tanulni??
2014. júl. 10. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Én is teljesen magamtól tanulom a spanyolt (már három éve).

Nem tudom, mit értesz azon, hogy "alapokat megtanulni".

A lényegét megérteni kb. két óra. Ha a megtanulás alatt bemagolást értesz, az tök felesleges.

Rendesen megtanulni természetesen nem fogsz tudni a nyár alatt. De miért is kéne? A spanyol nem üti a németet, semmi sem akadályoz meg téged, hogy iskolaidőben is foglalkozz vele.

Én németül és angolul is beszélek, úgy kezdtem a spanyolt, semmi gondom vele, nem keverem, vagy ilyesmi.


Amúgy ne "tanuld", hanem nézz spanyolul filmeket, olvass könyveket (én nulláról kezdtem olvasni a Harry Pottert - ha tudsz angolul, nagyjából tudni fogod követni), halgass dalokat, tanuld meg a szövegüket...

2014. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legalapvetőbb szavakat, kifejezéseket tanulhatod meg. Ha ügyes vagy, akkor minden nap megtanulhatsz 10 szót, egyes emberek állítólag már elég sok mindent kifejeznek ennyivel. A nyelvtannal nem fogsz messzire jutni.


Ígérd meg a rokonoknak, hogy a spanyol nem fog a német rovására menni. Év közben tanulhatod előbb a németet, vagy adj neki ugyanannyi időt, mint amennyit a spanyollal foglalkoztál!

2014. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hány éves vagy, de két hónaposnál biztos több, és magyar. Nos, ez az idő sem volt neked elég arra, hogy magyarul megtanulj, mi a fenét akarsz te spanyolul????????????????
2014. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért is lett az első válaszom lepontozva...?
2014. júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!