Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a COULD és a...

Mi a különbség a COULD és a MAY/MIGHT között? Mikor melyiket? PLs, nyelvvizsgára kéne

Figyelt kérdés

Pár nap és angol nyelvvizsgám lesz. Tételeket írogatok és most össze vagyok kavarodva kicsit...


Mikor melyiket kell használni?


Pl. azt hogy mondanátok,hogy :

-Mehetünk busszal is, kocsi helyett.

-We could go by bus instead of going by car? Vagy :

- We may go by bus instead of going by bus?


Meeg..

-Az állatok akár kis is halhatnak.(vagy csak kihalhatnak)

- Animals my be extinct. vagy:

-Animals could be extinct?


Pls, magyarázza el nekem valaki a különbséget ezek között :S


Köszönöm előre is az életmentő válaszokat! Zöld manccsal jutalmazom a segítőkész emberkéket. :)


2014. jún. 8. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
may és might nem ugyanaz. A could lehetőséget jelent, a may engedélyt, a might pedog egy nagyobb lehetőséget. Az első példánál a could a helyes, mivel: van rá lehetőség, hogy busszal menjünk,nem pedig: van rá engedélyünk, hogy busszal menjünk. A másodiknál szerintem inkább a might a helyes. De mindenesetre, nem a may.
2014. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

...és itt egy hasznos oldal is: [link]

remélem, valamennyire segíthettem :)

2014. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A "could" azt érzékelteti, hogy a döntés a beszélgetőpartnered kezében van (vagy akár a tiédben), tehát tudjátok befolyásolni az eseményeket.


We could go by bus instead of going by car. - Mehetünk/mehetnénk busszal is kocsi helyett. (Dönts el te, hogy mivel menjünk.)

We may go by bus instead of going by car. - Lehet hogy busszal megyünk kocsi helyett. (Még nem dőlt el, de nem rajtunk múlik.)


kihal = to become extinct

(A "to be extinct" azt jelenti, hogy már kihalt.)


Animals may (even) become extinct. - Az állatok (akár) ki is halhatnak. (Mert pl jön egy meteorit és legyalulja a fél bolygót.)

Animals could even become extinct. - Az állatok akár ki is halhatnak. (Miért lőtted le azt a pandát, te szemét? Akár ki is halhatnak miattad!)

2014. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!