Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehetséges egyszerre két...

Lehetséges egyszerre két nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

A nèmet ès török. A nèmet az a munkához kell a török magánjellegü érdeklödès.

Szòval ha egyszerre kezdenèm el tanulni a kettöt akkor nagyon bele kavarodnèk?



2013. dec. 19. 22:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Nem én, de tudok olyan, aki felsőfokon beszélni, és tanítaná is :) Szólj, ha érdekel!
2013. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

*olyat


*beszéli


Bocsi :D

2013. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én rendes óvodába jártam ami a legközelebb volt hozzánk, és a közeli német nemzetiségi általános iskola (ahová jártam) küldött ki tanárokat, hogy tartsanak a gyerekeknek nyelvi előkészítőt. Angol is volt csak az másik iskolából jövő tanárral.

Így utólag nagyon örülök neki mert már most 13 évesen mindennél jobban szeretem a német nyelvet és tudom is beszélni középfokon. A korán megkezdett nyelvtanulásnak köszönhetem, hogy tudom, hogy ki szeretnék költözni Németországba felnőttkoromban, és, hogy angolul, spanyolul, olaszul, románul és franciául mindenképpen meg szeretnék tanulni csak most egyenlőre elég a német különóra, ami viszont muszáj mert az iskolai németórák eszméletlen gyatrák viszont jövőre középfokú kéne...


Bocsi az offért:) Szerintem menni fog az a két nyelv egyszerre ha van egy kis nyelvérzeked

2013. dec. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Angolul olaszul beszèk. Bár az olaszt kicsit elfelejtettem már mivel több mint kèt ève nem használom. :-( az angolt mindig is szerettem az könnyü volt megtanulni. Az olasszal meg küzdöttem nagyon.nem is szerettem. Helyesen ìrni sose tanultam meg.(bár a magyar helyes ìràsom is csapni valò volt mindig is :D) nèmetül meg törökül is tudok màr ezt azt de az vajmi kevés.
2013. dec. 22. 19:25
 15/17 A kérdező kommentje:
#5-ös köszönöm :) most nem szeretnèk kukacoskodònak tünni , de attòl , hogy beszèl valaki egy nyelvet nem biztos , hogy tanìtani is tudja. Ùgy èrtem , h a tanìtásnak is van mòdja , h a tanàr a megfelelö feladatokat adja stb... Vagy lehet , h most hülyesèget beszèlek ?! o_O :-D de szòlok mindenkèpp mert ha tanìtani nem is jó lenne valakivel gyakorolni oktatáson kìvül. :-)
2013. dec. 22. 19:36
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, egy jó tanács:

a törökben a feltételes módot és óhajtó módot még tanárok/tankönyvek 90%-a is rosszul tanítja.

Ha ehhez a részhez érsz, légy résen!

2013. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

En is ezt a kettöt tanulom.

Nemet kicsit jobban megy mert sokkal többet kell hasznälnom.

A törököt meg a ferjemmel es a csalädjäval.

De nem nehez.Belekavarodni nem nagyon lehet, mert teljesen különbözö nyelvek, bar van egy ket szo ami ugyanazt jelenti.pl büro, firma, stb..

2013. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!