Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehetséges egyszerre két...

Lehetséges egyszerre két nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

A nèmet ès török. A nèmet az a munkához kell a török magánjellegü érdeklödès.

Szòval ha egyszerre kezdenèm el tanulni a kettöt akkor nagyon bele kavarodnèk?



2013. dec. 19. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Persze, a legtöbb iskolában kettőt tanulnak a diákok.
2013. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Na ebbe bele se gondoltam. :D

Az mèg esetleg vissza tartson az egyszerre valò nyelvtanulástòl ,hogy a nèmet nyelv nem nagyon fogott meg?nem fog a török a nèmet rovàsâra menni? Egyèbkènt majd ùgy szeretnèm , hogy a nèmetet nyelviskolàba a törököt meg online nyelvoktatàssal.

2013. dec. 19. 22:29
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Persze, suliban én is két idegen nyelven tanultam, meg gondolom sokan mások.
2013. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Igen,lehet.


Bocs az offért, de muszáj elmondanom:

Nem ártana, ha a gyerekek nagycsoportos ovódás koruktól tanulnának nyelvet. 12 éves korig lehet akcentus nélkül megtanulni. Magyarországon kb. 10 évesen kezdik. Ezért olyan siralmas a nyelvtudásunk.

2013. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Ha török tanár kell, szólj!
2013. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 gondolom vannak már ilyen ovik Mo.-n csak meg kell fizetni.... :-/


#5 csak nem török tanàr vagy ?:)

2013. dec. 19. 23:12
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

Nem fog a rovására menni szerintem, két teljesen különböző nyelvről van szó.

És, mint írtam (első voltam): tök bevett dolog, hogy két idegen nyelvet tanulnak egyszerre az emberek.

2013. dec. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Én egyszerre tanultam angolul és németül. 12 év tanulás után társalgási szinten megtanultam angolul, és középfokon németül.

Aztán elkezdtem törökül tanulni, de az valahogy "kiszorította" a németet az agyamból. Most társalgási szinten beszélek törökül, és alig valamit németül. Ha el is kezdek egy német mondatot, teletűzdelem török szavakkal, és a végén törökül is fejezem be. :(

Érdekes, az angoltudásomat "nem piszkálta".

2013. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 webnyelv ***** válasza:

3-4 nyelvet is lehet egyszerre tanulni.

A német és a török jól összepasszol, mert nem hasonlítanak egymásra, így kicsi az esély, hogy összekevered egymással őket. Angolt és németet már jobban lehet keverni.

2013. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Én egyszerre 6 nyelven tanulok és megvagyok :D

Bár a kutatók foglalkoznak az ezzel összefüggésben álló IQ-csökkenés jelenségével (minél több nyelvet tanulsz, annál rosszabbul teljesít az agyad más dolgokban egy idő után), de ez 2 nyelvnél még tuti nem fenyeget :D


Ráadásul a törököt meg a németet tuti nem fogod keverni, mert nem hasonlítanak egymásra egyáltalán.

2013. dec. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!