Azért mert az alap- és funkciószavak szinte teljesen germánok. Ahogyan a magyar is ezek miatt finnugor nyelv.
Függetlenül tényleg van sok francia hatás (maga a nyelvtan leegyszerűsödésének is ez lehetett az oka), de maga a francia is eléggé szeparált, kevert nyelv a többi konzervatívabb újlatin nyelvekhez képest.
2013. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Egy nyelvcsaládba tartoznak azok a nyelvek, amelynek a protonyelveik megegyeznek. (Tehát amelyek régen ugyanaz a nyelv voltak).
Nincs közvetlenül kapcsolatban azzal, hogy milyen a nyelv felépítése, bár az alap szókincsben és strúktúrában azért sokkal inkább megőrződik. (Ahogy ezt amúgy angolban is lehet látni, meg azt is, hogy a régiesebb nyelvváltozatok nagyban hasonlítanak még a germán nyelvekre).
2013. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Az (indo)germán nyelvcsaládba tartozik
A nyelv szerkezete nem latinos-
2013. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
A latin (francia) szavak inkább jövevényszavak
Ja és az angolok elődei valahonnan a germán szárazföldről "vándoroltak" (hajóztak) oda
2013. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
A 400-as évek végén a mai Észak-Németország és Dánia, illetve részben Dél-Svédország területéről vándoroltak be a rómaiak és többségben kelták lakta brit szigetekre az angolok, szászok és jütök. Itt felülkerekedtek és az angolszász lett a domináns nyelv a sziget déli és középső részén. Később, a 800-as években megkezdődtek a viking inváziók, később betelepülések. A középső részen a skandináv kultúra vált dominánssá, úgy is nevezték e földet, hogy Danelag vagy Danelaw. Vagyis ez egy újabb germán injekció a népesség összetételébe. 1066-ban söpörte el ezt a sok apró királyságból álló rendszert a normann invázió. A normannok szintén skandináv eredetűek voltak, de megtanultak franciául. Bár ők váltak az uralkodó osztályává az egységes Angliának, s így a diplomáciában a francia volt a legjelentősebb, a köznép továbbra is óangol, skandináv, illetve kelta nyelveken beszélt.
2013. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Egykor elért odáig a római birodalom.
Sok szót átvettek még ha nem is tudták vagy nem akarták őket rendesen kiejteni.
Meg aztán Spanyolország sincsen olyan nagyon messze onnan.
2013. dec. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Nemrég olvastam, hogy az angol szavak kb. 70%-a jövevényszó, főleg latinból és franciából. De ettől még nem lesz újlatin. :)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!