Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok segítene valaki...

Angolosok segítene valaki értem a videót, de még is kellen segítség? Úgy kellene elmagyarázni hogy pl egy 7-es is megértse.

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=lwfJPc-rSXw&feature=c4-overvi..


Tudom, hogy az elektromos sugárzásról/hullámokról beszél, hogy minden ami körülöttünk van mikro tv, rádió, mobil hullámokat bocsát ki. A hullámokat az óceán hullámaihoz hasonlítja. Azért látjuk a tárgyakat színesnek mert bizonyos hullámokat elnyelnek bizonyosakat nem, amelyeket nem annál megvan melyik szín milyen tartományba tartozik.


2013. aug. 26. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy nem tudom mit akarsz.Az egész szöveg kellene?

Amit leírtál azon kivűl ugye elmondja hogy milyen tipusú hullámok vannak,milyen hullámhosszon.

Ezek a hullámok engergiát szállítanak,a töltések rezgése miatt keletkeznek a hullámok,azthiszem.Elektromos és mágneses tulajdonságokkal is rendelkeznek.

Fénysebességgel mozognak.A hullámhossz két tetőpont(ez remélem érthető,nem birtam máshogy fogalmazni) közti távolság.Ahány ilyen pont halad át 1 mp alatt(gondolom egy tetszőleges helyen),annyi a frekvenciája a hullámnak.

Minél nagyobb a frekvenciája annál több energiát szállít(ott van a videóban sorrendben 2:04-nél).Uátna jön amit írtál,valamint hogy minden földrésznek van egyfatja hullám-visszaverése,amivel azonosíthatóak a helyek(tehát hogy milyen anyagok vannak ott).

A végén pedig hogy sok mindent tanul az emberiség ugyanazon dolgok különböző hullámhosszű megvizsgálásával.


Ez nem az egész szó szerinti szöveg,de szerintem ennyi a lényeg.

2013. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bár lehet jobban jársz ha egy magyar oldalról szedsz információt,ha máshonnan nem akkor wikipediáról.
2013. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!