Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez a magyar kifejezés mi a...

Ez a magyar kifejezés mi a fenét jelenthet? Esetleg valami sejtés?

Figyelt kérdés
Szövegkörnyezet: Anyósomék jönnek Budapestre (aki haragszik rám, de nem tudom miért), és mondtam hogy megveszem nekik előre a BKV-jegyet, és majd kifizetik nekem. Erre egy ilyet szólt: Ne, mert ő "nem teszi magát velem"... Ez mi a fenét jelenthet??
2013. aug. 14. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

xDDDDDDDDDd


Ez mekkkora már... hogy itt kérdezed meg, hogy mit ugatott az anyós. :D:D nem vagy semmi... de ez jó.. ez a kérdés tetszik.

2013. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle bakker...:D Mellesleg ha nem lennék jóban az anyósommal, tudod mikor venném meg neki előre a BKV jegyet :D
2013. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Engem csak ez a kifejezés érdekel, de tényleg... :DD amúgy nem kérdezem meg, mert nem közvetlenül nekem mondta...
2013. aug. 14. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Két dologra tudok gondolni.

1.) Nem akar a lekötelezetted lenni, nem akar rászorulni a BKV-jegyedre.

2.) Nem akar vele együtt utazni, veled együtt lenni.


Lényeg, hogy semmiképp sem pozitív, üzend meg neki, hogy te sem teszed magad vele. :D

2013. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"nem teszi magát velem" azt jelenti, hogy ő (az anyósod) nem teszi magát egy szintre veled - vagyis szerinte nem vagytok egy szinten, vagyis nem vagytok egyenlőek. Ha egy szinten lennétek, akkor lehetne veled egyezkedni (megveszed neki a jegyet, ő meg visszaadja a pénzt), így viszont nem emberszámba sem vesz.
2013. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó kettő: köszönöm szépen, ment a zöld :)
2013. aug. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!