Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet a németben kifejezn...

Hogy lehet a németben kifejezni, hogy valami nagyon jó?

Figyelt kérdés
Mindig csak azt írom, hogy "sehr gut" illetve "toll" esetleg "super". De a németek annyiféle szót mondanak rá, pl. legutóbb ezt hallottam: "oberhammergeil". Milyen szavak vannak még? Persze tudom, hogy az én példám az ifjúsági nyelvben használatos inkább és csak összetettek pár szót, mint magyarba például az "überszuperkirály". Nekem valami olyan kéne, amit azért idősebbekkel szembe is használhatok, de mégsem az unalmas gut, super, toll.
2013. máj. 29. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

hervorragend, ausgezeichnet, prachtvoll, blendend, wunderbar, klasse, ami most hirtelen eszembe jut, ha a köznapi érintkezéseim során előforduló jelzőkre gondolok.


de használják a "cool" szót is, igaz inkább a fiatalok

2013. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első, megkérdezhetem mit dolgozol, hogy napi szinten használod a németet? :)
2013. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Német nyelvterületen éltem sokáig. A munkámat inkább nem írom le, egy bizonyos végzettség / pozíció felett ezen a fórumon lepontozás jár...
2013. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
fantastisch, klasse, das Beste, das Grösste, ausgezeichnet, beeindruckend, erstklassig, spitzenklasse, allerbeste, außergewöhnlich, höchst, Höhepunkt...
2013. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
spitze
2013. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem ez a kedvencem: affenmegageil. :D Persze ez idősebbekkel való társalgáshoz nem annyira jó, de ezt pl. még nem írták: herausragend. :)
2013. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!