Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a japán nyelvbe...

Mi a különbség a japán nyelvben a ganbatte és a ganbare közt? Esetleg formalitás?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm :)

2013. máj. 22. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát...igazából még az se.


Ugyebár alapvetően a ganbatte az egy "rövidített" és "baráti" felszólító mód, míg a ganbare" a valódi felszólító mód, ami egy elég erős parancsot jelent és durva (barátak nem annnyira mondanád). Tehát bizonyos értelemben van különbség a kettő közt, de a ganbaru ige esetén (mivel ugyebár az nem igazi parancs, hanem jó kívánség) ez nem jön elő. Talán a ganbare az kicsit "erősebbnek" nevezhető, míg a ganbatte "lágyabb", de igazából pont e kettő közt nincs nagy különbség. Ganbare inkább el tudod képzelni, ahogy valaki ordibálja "HAJRÁ, HAJRÁ", míg a ganbatte inkább egy kedvesebb jó tanács "Igyekezzél".


Nekem így jött le és ahogy most végig olvastam néhány topikot erről, ugyanezt olvastam mindenhol.

2013. máj. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, most már értem :))
2013. máj. 23. 07:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!