Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » MI a különbség? (angol)

MI a különbség? (angol)

Figyelt kérdés
A furthest és a farthest között? Valamint a killer és a murder között?

2013. ápr. 7. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első, ha jól gondolom, időre vonatkozik, a második térbeli távolságra. A killer tágabb értelmű, a murder pedig kifejezetten gyilkosságot jelent.

Remélem, nem mondtam hülyeségeket, régen tanultam már. .)

2013. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a különbség a krumpli és a burgonya között? Az év és az esztendő között? Szinonimák... nem csak a magyar nyelvben léteznek.
2013. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de ezek nem szinonimák. első kössz
2013. ápr. 7. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:
A killer és a murder de... amit az első írt, az csak belemagyarázás... a furthest esetében lehet igaza van, azt nem tudom.
2013. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3. eszednél vagy? A killer gyilkost, míg a murder gyilkosságot jelent. A murderer az, ami szintén gyilkos, így lennének szinonímák maximum...


A furthest-farthest párost a wikipédia is szinonímaként jelöli meg: [link] Szerintem itt nincs megkülönböztetés tér/idő alapján - simán használják ugyanis a farthest-et is időre. De egyébként jó elképzelés lett volna :)

2013. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BringaManó ***** válasza:
OFF: szinonima rövid i
2013. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"3. eszednél vagy? A killer gyilkost, míg a murder gyilkosságot jelent. A murderer az, ami szintén gyilkos, így lennének szinonímák maximum..."


Még a murderer és a killer sem feltétlenül szinonima. A murderer jogi kategória, kifejezi, hogy büntetendő megölést végző személyről van szó, aki bűncselekményt követ el. A killer viszont tágabb, ölni lehet legálisan is, hangulatot, házi állatot, legyet, akármit.

2013. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban például lady-killer nem nőgyilkos, hanem nőcsábász
2013. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!