Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a keresetebb/hasznosabb...

Melyik a keresetebb/hasznosabb nyelv, a francia, vagy a spanyol?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a spanyolt többen beszélik, de csak dél-amerikában és nem a leggazdagabb országok. Franciát meg Európában és Kanadában is beszélik
2009. okt. 2. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Hát igen.

Attól függ mire kell.

Magyarországon az angol, a német és az orosz a leghasznosabb. Illetve további szláv nyelvekkel is elég sokra mehetsz. Talán még az olasz is hasznos.

Az említett kettő közül a francia talán azért inkább, mert a franciáknak inkább vannak érdekeltségei Európában és több kapcsolatuk van kis hazánkkal, mint a spanyoloknak.

A spanyolnak viszont az az előnye, hogy ha majd valamikor meg akarsz tanulni portugálul, vagy olaszul, akkor az már sokkal könnyebb lesz, mert a spanyol nagyon hasonlít rájuk.


A fő kérdés, hogy mire kell neked

2009. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Az angol =] de a franciával többet érsz, mint a spanyollal. Egyrészt. Másrészt viszont a spanyolt kevesebben beszélik. viszont én utálom tanulni a franciát, szerintem szörnyű nyelv.
2009. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat én is a franciára voksolok és azt is fogom tanulni az angol mellé
2009. okt. 2. 18:55
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Jóval többen beszélik a spanyolt, mint a franciát.

Mind területileg, mind anyanyelvként beszélők számában is elterjedtebb. Viszont a nyugati világban (értsd: Európa és Észak-Amerika), a francia hasznosabb. Legalábbis a kettő közül.

Viszont, mint mondtam (az első válaszban), Magyarországon csak akkor mégy vele bármire is, hogyha francia tulajdonú cégnél dolgozol.

Én a németet vagy az oroszt inkább ajánlom második nyelvnek az angol mellé.

2009. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

A francia Franciaországban fontosabb. A spanyol meg Dél-Amerikában.


Ha Franciao.-ba mész, akkor tudnond kell franciául, semmilyen más esetben nem (leszámítva Szenegált és 1-2 hasonló országot), hiszen Európa többi országában a helyi nyelvet vagy az angolt beszélik.


Dél-Amerika nagyon gyorsan fejlődik és egyre erősebb, éppen nem elképzelhetetlen, hogy a jövőben sok külföldi szakértő fog ott szerencsét próbálni. Viszont a legnagyobb és legerősebb dél-amerikai ország pont Brazília (a jövő egyik nagyhatalma), ahol portugálul beszélnek.


A francia mellett szól, hogy Franciao.-ban beszélik és az közel van, több vele a kapcsolat. A spanyol mellett szól, hogy sokkal könnyebb, mint a francia (a spanyol a világ legegyszerűbb 4-5 nyelvében benne van, a francia 2-3-szor nehezebb)

2009. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
francia mert többre mész vele... orosz cégek itthon már nem nagyon vannak, és szláv cégek sem... legjobb ha tudsz angolul, németül és franciául is...
2009. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Az tény, hogy nincsenek nálunk szláv cégek, de még mindig sok kapcsolatunk van az oroszokkal.

Az viszont tény, hogyha angolul, németül és franciául is beszélsz, akkor nagyon jól jársz :D


És ez a statisztika, a legkönnyebben megtanulható nyelvekről honnan van?

2009. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Francia.
2009. okt. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

"Ha Franciao.-ba mész, akkor tudnond kell franciául, semmilyen más esetben nem"

ezt azért nézd meg:

[link]

2009. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"ezt azért nézd meg"


Csád, Kongó stb. stb. gazdasági értelemben nullák, gyakorlatilag nincsenek a térképen. Szinte csak segélyprogramok kapcsán kerül velük kapcsolatba az európai (vagy ha fegyverkereskedő). A spanyol sokkal több komoly országban hivatalos. Kanadában pedig mindenki tud angolul. Az ilyen Togók, Szenegálok meg Elefántcsontpartok stb. összesen nem rendelkeznek akkora külkereskedelmi súllyal, mint mondjuk Mexikó egymagában.

2009. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!