Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan szóbelizzek így le...

Hogyan szóbelizzek így le angolból? :/ Elég gáz helyzet.

Figyelt kérdés

Szöveg-hanganyag értelmezésből és a többi írásbeli területből simán teljesítem a középszintet, az egyedüli gondom a beszéddel van. :( Begörcsölök ha mondatot kéne alkotnom órán vagy ha kérdeznem kell a többiek előtt, ők meg nevetnek rajtam. Régebben szépen olvastam (jó volt a kiejtésem) de már az is egyre romlik annyira ideges vagyok.

A tanár már azt is mondta hogy nem mehetek szóbelire. A szüleim ki fognak nyírni :S Két hónapom lenne a szóbeliig, de gondolom nem mehetek el rá így :(

Hogyan tanulhatnék meg szépen folyamatosan beszélni?

Az igazsághoz hozzátartozik hogy annyira más emberekkel vagyok órán körbevéve hogy szünetekben se tudok velük magyarul szóbaelegyedni, és elég félénk vagyok emiatt.

Tudtok tanácsot adni?


2013. ápr. 12. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: ott kell hagyni azt az osztályt. Ha ennyire kiborítanak, hogy görcsölsz előttük, akkor csak rosszabb lesz a helyzet. Én személy szerint azt tanácsolnám, hogy neten keress embereket, akikkel lehet skype-ozni, így nagyságrendekkel javulna az angolod, már pár héten belül is.

Ha lenne még kérdésed, akkor nyugodtan kérdezz!

2013. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek megment valahogy...hm... Hát sajnos nem tudom, hogy zajlik nálatok az érettségi. Nálunk előre megvolt adva 30 téma, amit ki tudtunk dolgozni.

Persze belekérdezhettek...

Próbálj egyszerű mondatokat alkotni, olvass angol szövegeket, nézz angol felirattal filmeket.


Esetleg ha van tanár/barát/valaki, kérd meg, hogy gyakoroljon veled. De ha nincs, próbáld ugyanezd tükör előtt. Beszélj magadnak angolul a családról, filmekről hobbiról. Ilyesmi.

2013. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem mehetsz szóbelizni. Ha a tanév végén legalább 2-es eredménnyel végzel, akkor mehetsz érettségizni, annak meg a szóbeli is része, ezt nem a tanár dönti el. Sőt az angol érettségi eredménye az írásbeli és a szóbeli együttes eredménye, tehát ha az írásbelit jól megcsinálod, akkor ha a szóbeli nem is sikerül nagyon jól, ront rajta valamennyit, de nagy baj nem történhet.
2013. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nyelvtanfolyamra járok, végigcsináltam a középszintet, és most nyelvvizsga előkészítőn vagyok. Olyan "jó" a társaság hogy néha csak a túlélésre megyek mikor elkezdődik az óra.

Szóval akkor segítene ha tükör előtt beszélnék és akkor fel tudnék készülni beszédileg két hónap alatt?

2013. ápr. 12. 14:42
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Nyelvvizsga szóbelire meg pláne nem a tanár enged, vagy nem. Akkor mész, amikor befizeted az árát. Nem kell az engedélye hozzá. Ne parázzál rá mégjobban.
2013. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem segített. A lényeg az, hogy ne legyenek rossz érzéseid.
2013. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!