Ha anyanyelvi szinten akarom tudni az angolt, akkor a szókincs bővítésre jó, ha a szótárból tanulok?
Szótárból az életben nem fogsz megtanulni.
Mondatokat tanulj, kifejezéseket. A filmezés pedig nagyon jó.
Anyanyelvi szinten viszont kizárólag akkor tanulhatsz meg, ha éveket töltesz a nyelvterületen.
Nem jó ötlet, ha szótárat tanulsz. A szótárban ábécé sorrendben vannak a szavak, nem fontossági sorrendben. Akkor már tanuld a top100, top1000, top2000, ... top6000, ... top 10000 angol szót (vannak a neten ilyen listák), annak megfelelően, melyik szinten vagy. Esetleg tanulj tematikus szógyűjteményekből, válogatásokból.
Ugyanis hiába érsz te a szótárban az a-betűnél egy ritkán használt tudományos szóhoz, hiába tanulod meg az ilyeneket, ha utána az életben nem használod, mert angol anyanyelviek sem szokták használni. Ha meg nem használod, el is fogod szépen felejteni.
Ráadásul angol anyanyelvi beszélőknek sincs akkora szókincsük, hogy egy közepes vagy nagyszótárat kitegyen. Ők sem ismernek minden szót, néha nekik is fel kell csapniuk a szótárat, ahogy nekünk magyaroknak is fel kell csapni néha az értelmező szótárat, vagy az idegen szavak szótárát.
Másrészt szavakat nem elég egymagukban tanulni, hanem kifejezések, egész mondatok formájában kell.
Ha a hagyományos nyelvtanulási módszert követed, azaz csak szókincset tanulsz, meg nyelvtant, akkor soha nem fogsz tudni angolul. Persze arra jó ez a módszer, hogy az alapokat letegyed, de ha már nem vagy kezdő, akkor nem javaslom, időpocsékolás.
Ráadásul a szavakat használni, gyakorolni, forgatni is kell rendszeresen, hogy bent maradjanak az elmédben, ne felejtődjenek el. Fontos az is, hogy a szavakhoz próbálj valami élményt kapcsolni, amiről emlékezni fogsz rá.
Inkább csapj fel valami jó angol nyelvű könyvet (nem nyelvkönyvet, hanem rendes könyvet, regényt, vicc vagy idézetgyűjteményt), és olvasgasd, próbálj neked tetszetős részeket megtanulni belőle, amiről érzed, hogy el is lehet sütni őket gyakran. Ebből többet tanulsz, mint a szótár bebiflázásából.
Emlékszem, az Index Fórum, Hogyan tanuljunk angolul topikjában is volt egy tizenakárhány éves tini csávó, aki elhatározta, hogy úgy tanul, hogy végignyalja a szótárat. Próbálták angoltanárok lebeszélni, hogy ne csinálja, hülyeség, de hajtatatlan volt. Azóta sem jelentkezett, hogy milyen sikereket ért el, meg hú de nagyon megtanult angolul.
Ezt az anyanyelvi szintet is el kéne felejteni sürgősen. Lehetetlen célkitűzés itthon és felesleges is.
Anyanyelvi szinten kell tudnom az angolt,hogy valóra váljon az álmom(író akarok lenni),amiről most kiderült,hogy sose fog megtörténni
Köszönöm a válaszokat,akkor felesleges az angolt komolyabban elkezdeni tanulni
4-es válaszoló vagyok:
az íráshoz nem kell anyanyelvi szint. Az íráshoz inkább ötlet (jó történet), fantázia és stílus kell. Ha meg megírtad a művedet, akkor azt le is lehet fordíttatni anyanyelvi segítségével, vagy ha angolul írtad, de hibás dolgok is vannak benne, akkor meg elég kijavíttatni, erre való a lektor és a korrektkor, szinte minden kiadó alkalmaz ilyet. Rendesen helyeken nem is engednek addig valamit is kiadni, amíg színvonalas lektor/korrektor át nem nézte. Az írók még a saját anyanyelvükön sem írnak hibátlanul, nem csak helyesírási hibát vétenek, de mondattaniakat és stílushibákat is. Továbbá még az anyanyelvi írók sem ismernek minden szót, de még egy nagyszótárnyit sem.
Jól írták itt közben, ahhoz sem kell anyanyelvi szint, hogy kimenj angol nyelvterületre. Ahhoz már egy becsületes, kommunikációra képes, erős középfok is elég lehet. Sőt, ahhoz, hogy angolul jelenjen meg könyved, el sem kell hagynod a mostani lakóhelyed. Jó pár olyan híres író van, aki nem tud angolul, de a könyveit csak úgy kapkodják az angol nyelvű országokban is.
A nyelvtanulás meg nem megy úgy, hogy irreális célt tűzöl magad elé, és ha arról kiderül, hogy lehetetlen, akkor meg inkább hagyod a fenébe. Angolul kell tanulni, kell tudni, akkor is, ha nem sikerül kimenned, és akkor is, ha nem leszel író. Attól még lehetsz másban sikeres, angolul tudni akkor is érdemes, és erősen ajánlott. Nyelvet tanulni fokozatosan lehet. Tanulj, töreked arra, hogy haladj, fejlődj valamennyit. Próbálj a folyamat során annak örülni, hogy egyre több mindent tudsz elmondani, a fejlődésedet mindig a korábbi önmagadhoz mérd. Na azzal vedd el a saját kedved, hogy á, mindegy, hibás, nem elég, lehetne jobb, nem anyanyelvi.
Ha itthon elsajátítasz egy erős alapot, azzal már ki lehet menni külföldre, lehet dolgozni és fejleszteni az angolodat. De a szótárból tanulással nem leszel író az biztos :(
Amugy hány éves vagy?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!