Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha kiköltözik vki külföldre...

Ha kiköltözik vki külföldre kb. mennyi idő míg "ráragad" a nyelv?

Figyelt kérdés
Minnyi idő után tanulja meg az ember a nyelveket ha benne él? csak ugy kb. érdekel h 1-2 hónap vagy esetleg év?
2009. szept. 10. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez függ az illetőtől,és attól is,hogy az anyanyelvén mennyit beszél kint.Ki rövidebb idő alatt,aki még évek múlva sem tudja megtanulni.
2009. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Függ attól, hogy az illető mennyi idős, attól, hogy tanulta-e már korábban (vagyis van-e alapja), mennyire fogékony az adott nyelvre, mennyire mozog adott nyelvi közegben (egyik nagynéném kint volt USA-ban, de ő magyarlakta területen élt, nem volt szüksége más nyelvre)... Ezek talán a legfontosabbak.


Egy példát, hogy miért írtam az életkort. Keresztanyám a kisfiával kiment Svédországba (munka), kb. 4 éve vannak kint, a kisfiú idén 8 éves, és rá, gyerekként nagyon gyorsan ragadt a svéd nyelv, hamarabb tanulta meg, mint az anyja, és ma már anyanyelvi szinten beszéli (a magyar mellett).

2009. szept. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
75%
Bátyám kb. 21 évesen ment ki Németországba és egy év alatt bármit el tudott németül magyarázni, de hibásan. Utánna hazajött és nem használta a nyelvet sokat felejtett. De most kint él fél éve a német barátnőjével és a lány kisfiával, és szinte már perfektül beszél. Függ a helyzettől is és attól is hogy ki mennyire akar tanulni és hogy mennyire érdekli az adott nyelv.
2009. szept. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Hát erre nincs általános képlet. Egy haverom svédországban dolgozik már két éve, de csak az alap dolgokat tudja elmondani, mondatokban nem tud beszélni.

Viszont nemrég találkoztam egy holland csajjal, aki egy éve él Magyarországon, és elsőre fel sem tűnt, hogy nem magyar, azt hittem, csak kicsit beszédhibás, de az sem volt feltűnő, amúgy szebben beszélt, mint sok magyar. Pedig mint tudjuk, a magyar nagyon nehéz nyelv.

2009. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Függ attól,h tanultad-e már,ha igen,akkor mennyit tudsz belőle,hány éves vagy,mennyire jó a nyelvérzéked.Amúgy szerintem elég hamar...Én csak egy hetet voltam,angolul beszéltem,de a végére már úgy hozzászoktam,h teljesen hétköznapinak tűnt,sok minden rám is ragadt,amit esetleg ritkán használtam addig v nem is tudtam mit jelent...ebből kiindulva sztem 1-2 év és egész szépen beszél az ember.
2009. szept. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem ragad rá senkire semmilyen nyelv, ha aktívan nem törekszik az elsajátítására. (Ha valaki kimegy zöldséget szedni vagy mosogatni Angliába, és egész nap csak edényekkel/zöldségekkel "kommunikál", munkaidő után pedig a többi vendégmunkással lóg, akkor ráragadhat némi lengyel vagy román szleng, de más nem. Kommunikációt igénylő munkakör, a helyiekkel való kommunikáció, művelődést vagy tanulást is magában foglaló szabadidőtöltés esetén az ember megtanulhat egy idegen nyelvet (tehetségesek 1-2 hónap, kevésbé tehetségesek 2-3 év, rossz nyelvérzékűek igazából egy élet alatt sem).)


A külföldi tartózkodás rövid, néhány hónapos távon akkor hasznos, ha már amúgy is tudod a nyelvet, de gyakorolni kell. Ez különösen az élő beszéd hallás utáni értésére vonatkozik. Annak gyakorlására a külföldi tartózkodás különösen alkalmas, sőt egyedül alkalmas. Másra nem nagyon hasznos.

2009. szept. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

A kosz ragad, a nyelv nem annyira. Tudod ha van egy bizonyos alapod, mondjuk minmum középfok, akkro oké, arra tudsz értelmesen rászedni, de csak úgy kiesni valahova és majd rámragad alapon nem működik ez, hidd el. Legalábbis mindig nagyon hibásan fogod beszélni, ha egyszerűen nem vagy tisztában a nyelvtani alapokkal, még akkor is, ha idegen számára tűnhez hű de folyékonynak, ez nem így működik.

Tudod a nyelv "ráragadása" gyerekkorban is csak kb 6-7 éves korig megy, utána már nem tudja elfogadni anyanyelvként, csak kemény tanulással. Ez meg nyelvpszichológiai tény. Tudod, ismerek én nem egy embert, aki ahog yte is akarsz, "kiesett" adott országba, hogy majd ráragad, hát persze, olyannyira ráragadt, hogy 3 év után egy középfokút nem tudott letenni, és én is hanyatt dobtam magam, habár egy külső, hozzá nem értőnek biztos nagyon lenyűgöző volt a folyamatossága, csak hát kár, hogy minden mondatban volt 5 hiba.

Szóval hidd el, nem megy az úgy, max úgy, ha kint nyelviskolába jársz, de még úgy se az igazi, mert felnőttként bizony anyanyelvi szempontból tudsz csak nagyon sok nyelvi jelenséget megérteni, azaz erre mondtam, hogy X szintig kellene rendelkezned alapokkal, aztán ha utána mész ki, az már más.

(egy nyelvész)

2009. szept. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A családom akar kimenni Ausztráliába élni és dolgozni. Én mivel fodrász vagyok szükségem lesz a nyelvre h kommunkikálni tudjak az emberekkel mivel ez eléggé locso fecsis munka. És tanultam már angolt (5évig általánosban) csak aztán gimiben átraktak németes csoportba ami nagyon nem ment és közben az angolt is fejejtettem... köszi a válaszokat. madj meglátjuk nekem hogy fog menni... :)
2009. szept. 11. 07:28
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Ha komolyan ki akartok menni, akkor elöször is utánna kell nézni, hogy fogadnak-e (mert Ausztáliában elég szigorú szelektálás van) és feltétlen intenziven tanulni már otthon a anyelvet, mert ott nem az irodalmi angolt beszélik és elején nagyon nehéz megérteni még annak is, aki rendesen tudja a nyelvet.

Nyelvtudás nélkül nem is érdemes próbálkozni - és a nyelv nem RAGAD senkire, meg kell érte dolgozni.

2009. szept. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak olyan nyelvek, amiket könnyebben tanul, és olyanok, amiket nehezebben. Én pl. a némettel - hiába tanították - nem tudok megbirkózni. Megérteni megértem, de beszélni (írni) nem tudom. Sok más nyelvet viszont akár iskolai tanulmány nélkül is gyorsan sajátítok el már alap szinten (ilyen volt az olasz, egy kicsit a francia, az angolt pedig óvodás korom óta tanultam, és érdekelnek még más nyelvek is - pl. a távolkeletiek -, de az olaszt és a franciát szeretném először az angol mellé).
2009. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!