Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olasz vagy az angol a...

Az olasz vagy az angol a nehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 13:11
 1/6 QueenRavenna ***** válasza:
Olasz
2013. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Joshy Ca$h ***** válasza:
Én tanultam mindkettőt gimibe, az olasz könnyebben ment. De attól is függ milyen a tanár, hogy magyaráz.
2013. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleinte mindkettő könnyű, aztán úgy középfokú környékétől az angol egyre nehezebb lesz. Főleg azért, mert marha sok szót használnak. És ebből még sportot is űznek.
2013. jan. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én angol tanár vagyok és olaszul tanulok. Ez típus kérdése. Sok tanuló találja az angol nyelvtant zavarosnak (igeidők, passzív stb.) nekem ez sosem volt probléma. Az olasz nyelvtan nagy része könnyen tanulható, de ott is vannak nehézségek. Talán az angolt azt teszi könnyebbé, hogy a mondat szórendje kötött, tehát ha megérted hogyan működik, könnyebben használod. Nekem megszólalni is könnyebb volt angolul, az olaszban bezavartak a hangsúlyos és hangsúlytalan névmások.....


Azt hiszem, első nyelvnek az angolt ajánlanám, több a motiváció, bővebb tankönyv és tanár választék. Az olasz másodiknak könnyebb.

2013. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elhatározás kérdése az egész :) 2 év alatt a nulláról felhoztam magam angolból egy felsőfokú nyelvvizsgáig, mert érdekelt, imádtam, kitartottam mellette. megjegyzem hogy általános suliban majdnem megbuktam belőle, gimnázium első percében bekattant hogy "héé én ezt imádom :D" és onnantól kezdve nyíl egyenes az út. Most fogom beadni a jelentkezésem anglisztika szakra az egyetemen és olasz minort veszek fel hozzá, mert ezt akarom, ez érdekel és ezt akarom csinálni :) elhatározás kérdése az egész. ha úgy érzed érdekelnek a nyelvek, érdemes belevágni, mert hosszútávon kifizetődő! a lényeg, hogy szeresd és akkor egy percig sem lesz nehéz sem az angol, sem pedig az olasz (:
2013. jan. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ösnek igaza van, nem igazán mérlegelés kérdése hanem a vonzalomé.
2013. jan. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!