Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miert beszel mindeki a finn...

Miert beszel mindeki a finn es magyar nyelvrokonsagrol?

Figyelt kérdés

Az teljesen igaz,hogy nagyon hasonlit egymasra a ket nyelv, de meg soha nem hallottam volna,hogy valaki annyira oda lenne az eszt es magyar nyelvrokongsaggal.

Velük is nyelvrokonok vagyunk ha jol tudom es senki sem beszel roluk.


2012. dec. 29. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Ezt verék a "tudósok" az emberek fejébe.
2012. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

Nem a finn nyelvrokonsággal vannak oda, hanem a finnugor-magyar nyelvrokonsággal.

A finn nyelv csak az egyik kis része a finnugor nyelvcsaládnak, éppen úgy, mint pl. az észt is.

A finn, az észt, a vogul, a permi, a cseremisz, a magyar mind a finnugor nyelvcsaládba tartozik, és azzal áll rokonságban.

Itt Európában a finnek vannak legközelebb hozzánk, és Finnország lakossága a legnagyobb a nyelvcsaládba tartozó népek közül, ezért általában őket szoktuk megjelölni, mint a "tipikus" finn ágat.

Talán érthető. :-)

2012. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Én finnet tanulok a gimiben. Azt hallottam hogy megértették egymást a népek, segítettek egymásnak, mivel egy nyelvcsaládba tartozunk
2012. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Ja, ami lemaradt, néhány link a finnugor nyelvcsaládról:

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem akkora gáz ha a nyelvrokonságról beszélnek....én attól megyek a falnak amikor azt kezdik el hogy mi rokonok vagyunk a finnekkel (úgy általában, genetikailag)....na erre nem lehet mit mondani....pf
2012. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!