Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek az olasz- vagy a...

Szerintetek az olasz- vagy a spanyoltudás az egyedibb, különlegesebb?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Én tanultam mindkettőt, de a spanyol nekem jobban tetszik. Valahogy a fülem jobban szereti az "sz" hangokat, mint a "cs"-t.
2012. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A spanyolt több helyen beszélik a nagyvilágban, mint anyanyelvet.
2012. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A spanyol különlegesebb, ritkábban is találsz itthon is spanyoltanárt, mint olaszt, meg több helyen is tudod hasznosítani (pl. egész Dél-Amerikában, Brazíliát kivéve)
2012. dec. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

csak kérdés, hogy hány magyar megy dél-amerikába...

hiába beszélik nagyon sokan a spanyolt, nagyon messze vannak azok...

szerintem ez is számít

2012. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőt beszélem, de szerintem a spanyollal többre mész. Több helyen beszélik, plusz, ha beszéled valamelyiket, akkor nem lesz túl nehéz megtanulni a másikat.
2012. dec. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Jaj milyen kérdés ez már... o.O
2012. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"hiába beszélik nagyon sokan a spanyolt, nagyon messze vannak azok... "


ilyen alapon az olaszt sem érdemes tanulni, hiszen a németek közelebb vannak...

2012. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 webnyelv ***** válasza:

"ilyen alapon az olaszt sem érdemes tanulni, hiszen a németek közelebb vannak..."


Magyarországon mindenképp nagyobb hasznát lehet venni az olasz nyelvtudásnak, mint a spanyolnak. Olasz cégek Magyarországon, kapcsolat Olaszországgal. Azt Spanyolországra nem mondhatnánk el nagyon.

Egyébként a német tényleg hasznosabb az olasznál. De nem a közelség miatt, hanem azért is, amiért az olasz hasznosabb itt, mint a spanyol.


Szerintem a spanyoltudás az egyedibb, különlegesebb.

2012. dec. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A spanyoltudás egyedibb. Az olasz is egyedi, de spanyolul még kevesebben tanulnak és ők el is szoktam menni spanyol nyelvterületre, így itthon kevesen beszélnek jól spanyolul. Ennek ellenére az olasz sem rossz választás.


Úgyis mindenki az angol vagy németet nyűvi, meg talán a múlt rendszer oroszozását vehetjük ide, ezen kívül bármelyik idegen nyelv egyedi: francia, portugál, svéd, dán, kínai, japán, arab, stb.

2012. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A spanyoltudás abszolúte de nem egyedi, mert kezdjük csak ott, melyik spanyolt beszéled: észak- vagy dél-kasztíliai, andalúziai, aragóniai vagy a judeohispán.

Észak-kasztíliai: spanyolország északi részén beszélik, nagyjából (!) megértikegymást a délivel. Hangzása eltér a röbbitől.

Dél-kasztíliai: csopán Madrid és a tőle számított kb. 200~250 kmes sugarúrörben beszélik, spanyolország hivatalosnyelve.

Andalúziai: a nyelvtan teljes egészáben spanyol, ám a szókincs40%a az arabból származik, így nem lehetérteni más spanyol nyelvjárásban. Ezt beszélik spo. déli részén és a Kanári-szigeteken.

Aragóniai: Kasztília és Katalónia közötti területen beszélik, a francia határ mentén, a nyelvtan ugyanaz, de a szókincs 20%a minden más nyelvből szedett jpvevényszó.

Judeohispán: a spo. nyelvterületeken élő izraeliták(zsidók a gyengébbek kedvéért) beszélik. Maga a nyelv megegyezik az aragóniai spanyollat, csak héber írással írják le a szavakat.

Van még a tengerentúli spanyol. Ez a nyelv alapja a d.-kasztíliai, de a szókincs (és a nyelvtan kis része) keveredett az ottani indián nyelvekkel.

2013. jan. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!