Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt hogy kell kiejteni az...

Ezt hogy kell kiejteni az észt nyelvben? (ä)

Figyelt kérdés

a-rövid á


de van az ä is, amit wikipedia nyílt e-nek ír, viszont én pl zenében hosszú vagy rövid á-nak hallom.


Akkor most melyik?


2012. nov. 24. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
zárt "e" betű.
2012. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát de akkor miért á-nak ejtik????
2012. nov. 24. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:
A finnben (szerintem az észtben és még sok hasonló nyelvben) lévő e-szerű hangokat egyes magyar tájszólások e-ihez lehet hasonlítani. Nálunk (Dél-Magyarország) például 3 ilyen hang van, e, "ë" és é. Az e a finn ä-hez, az ë a finn e-hez hasonló. Viszont pl Nógrád megyében vagy a Dunántúlon vannak olyan helyek ahol kicsit az á vagy a hangra hasonlít az e. Azt hiszem ehhez a kiejtéshez van legközelebb az észt és a finn ä is. Nem vagyok nyelvész de nekem mindig segít ha ebbe belegondolok. Azt is vedd figyelembe hogy ezekben az országokban még a miénknél is elterjedtebbek a tájszólások, simán lehet az ország egyik felében á, ami e.
2012. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már abba, hogy a szerencsétlen megkérdezi, hogy "hogy kell kiejteni", erre írjuk, hogy "zárt/nyílt/elülső/hátsó/centrális/alsó/fölső/stb. e" :D

[link]

Kb. az "a" (ami rövid "á") és az "e" között van.

2012. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az ä az észtben mindig nyílt 'e' nem úgy mint például a finnben mert ott mindig 'á', én tanultam finnül is egy pár hónapig itthon most meg észtül és nagy a külömbség a kettő között
2014. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!