Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A nemetben miert irnak olyanok...

A nemetben miert irnak olyanokat, hogy MigrantInnen meg StudentInnen?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 12:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Ne mondjátok, hogy ilyen nincs, echte német honlapokon láttam már többször is, fel sem tűnik.

Kérdező, ezt az alakot azért írják így, hogy kifejezzék, mindkét nem tagjaira gondoltak. MigrantInnen - Migrantinnen, az utóbbi csak nőkre vonatkozik, mígt atz előbbi minden bevándorlóra.

2012. nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Malats ***** válasza:
Érdekes.én még soha nem találkoztam vele, pedig itt élek németben, és néhány német könyven is tul vagyok.
2012. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a nagy I a szó közepén, amit a sok okoskodó még sosem látott, az a "Binnen-I" !


"Das Binnen-I soll in der deutschen Sprache bei Bezeichnungen von Personengruppen explizit sowohl weibliche als auch männliche Gruppenangehörige erkennbar machen (Splitting), ohne beide Genera ausschreiben oder das generische Maskulinum verwenden zu müssen; beispielsweise in der Form „LehrerInnen“ statt „Lehrerinnen und Lehrer“. "


Tessék olvasgatni:

[link]


És vonjátok vissza az igazságtalan lepontozásaitokt!

2012. nov. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én nem pontoztalak le, csak azt mondtam, hogy azt hittem, ő emelte ki, a kérdése miatt, és azt hittem, a kérdése az, hogy miért Studentin, és nem Student.

Csak egy félreértés miatt nem kellene ilyen hangnemben leszólni másokat!

2012. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Malats ***** válasza:

1. nem pontoztam senkit, de ahogy látom valaki belejött

2. tiszta kép, elismerem hogy van ilyen, bár még nem találkoztam vele itt kint se

3. attol még marad az elsö válaszom, hogy nem kell buta téziseket felállitani egy nyelvi dolog milétéröl.

2012. nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!