Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is jól beszél...

Szerintetek is jól beszél angolul?

Figyelt kérdés

Nem tudom, jó témakörbe teszem-e, talán.

Elég sokszor hallottam már ezt a modellt angolul beszélni, engem meglep, milyen jó. Engem megfogott a kiejtése, az, ahogyan beszél.

Hogyan lehet elsajátítani a szép kiejtést(nem feltétlenül angolból), hogy ne hangozzon csúnyán, ha egy magyar ember idegen nyelven beszél?


2012. szept. 15. 21:35
 1/5 anonim válasza:
Angol szinkronos sorozatokat nézek igaz nem avgyok nagyon idős de elég jó a kiejtésem az angoltanárom meg is kéedte hogy van e brit rokonom. a szinkronos filmeket sorozatokat ajánlom.. hülyén hangzik de jó megoldás.
2012. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ERROR 403 MISSING URL
2012. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a videó lemaradt, kómás voltam már tegnap.:)

http://www.youtube.com/watch?v=kjiokx5gfzM

2012. szept. 16. 09:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de azért azt tudhatná, hogy az angolban a V és a W betű nem ugyanazt a hangot jelöli. Az "I worth it" mondat meg helyesen "I'm worth it" lenne.

Szép kiejtést jó megfigyeléssel és utánzással, összehasonlítással lehet elérni. És persze kellő mennyiségű gyakorlással, hiszen a magyarban nem használt hangokat úgy kell begyakorolni, hogy azok spontán beszédben is előjöjjenek, ne csak egymagukban kiejtve.

2012. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért ez messze van attól, hogy jól beszéljen, rengeteg nyelvtani hibája van, és egyetlen szó után lehet hallani a kiejtéséről, hogy nem anyanyelve az angol. Mondjuk az tény, hogy nem tipikus magyar akcentussal beszél, de azért ne őtőle akard elsajátítani a szép angol kiejtést lehetőleg.
2012. szept. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!