Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek a román...

Mi a véleményetek a román nyelvről?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik különösebben, de nincs is vele semmi bajom. Nem hiszem, hogy túl hasznos nyelv lenne, hacsak nem akarsz Romániába költözni, de szerintem ne akarj. Úgy tudom, nem túl nehéz nyelv.
2012. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem hangzik csúnyán.
2012. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl jó hangzású, erősen keverék-nyelv. Nem kedvencem.
2012. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
34%
2-es, dehogynem.
2013. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Hangzás tekintetében nem egy szépség, de sok nála csúnyább, esetleg sokkal csúnyább nyelv is van. Olyan erősen közepesnek mondanám hangzásszépségre, bár azt én hozzátenném (majdnem biztos, hogy le fognak érte pontozni), hogy én a magyart sem találom valami szépnek (erősen közepes az is). A román kicsit olyan, mint ha az olaszt keverték volna össze az orosszal. Nehézségre (hagyományos, nyelvtani alapú nyelvtanulás szemszögéből nézve) nem valami nehéz, hozza az újlatin nyelvek szokásos papírformáját. Nyelvtanulói szemszögből nem felkapott nyelv, mert a nyelvterület nem kecsegtet sok munkavállalási és gazdasági haszonnal, pedig gyakorolni könnyen lehetne a határszélen lakóknak.
2013. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!