Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen angol történelmi...

Milyen angol történelmi szavak vannak?

Figyelt kérdés

...ami:

-6 betű és A val kezdődik

-6 betű és T vel kezdődik

-6 betű és I vel kezdődik

-7 betű és I a második betűje



2012. aug. 28. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

itten lehet válogatni -- van egy-kettő, szóval én nem mernék reá vállalkozni


üdv

:)

2012. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ttiittaa ***** válasza:

tigi5, szuper amit belinkeltél, de úgy látom, ebben itt inkább csak tulajdonnevek vannak. Ha köznevet akarsz, akkor neked kell gondolnod egy szóra, beírod a boxba, és hoz rá példákat szövegkörnyezetben...

Gondolom a kérdező ilyesmit szeretne pl:

T: throne, I: invent, A: avenge: 7 betű 2.I: migrate

2012. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Allies Angles Armada

Treaty

Invade

History Pilgrim

2012. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ttiittaa ***** válasza:

I: impact, ignore, (impale), (impede), import, impose, incest, (incite), income, inland, insult, invade, invent, invest, invoke


végigfutottam gyorsan az i-vel kezdődő 6-betűsöket, ezek mind kapcsolatosak törivel (zárójelbe azokat tettem, amikben nem vagyok biztos, hogy benne voltak a gimis angol nyelvű törikönyveimben... ami nincs zárójelben, az tuti bennük volt!)

2012. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó, attól hogy egy történelemkönyvben benne van attól még nem lesz az ignore, impact, import, insult stb. történelmi szó.


Szerintem.

2012. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ttiittaa ***** válasza:
Csak azokat írtam, amelyek kifejezetten történelmi kontextusban szerepeltek (hozzátenném, az előtte szóló által adott linken megtekinthető kifejezetten történelmi szakszövegekben...), a kérdező nyilván azt fogja megtartani ezekből magának, amiket akar (a zarándoknak sincs több köze a történelemhez, mint a vérfertőzésnek...).
2012. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ehen, tényleg elég sok a név - fel sem tűnt

de az is tény, hogy ötletelgethetünk mi itt a kérdező segítsége nélkül, de minek - nem is tudjuk pl. hogy nevek lehetnek-e - a töribe sok minden belefér, és mi az, ami kifejezetten történelmi fogalom?

- mondj történelmi szót A-val és 6 betű

kösz - töris vagyok, de lehet, hogy még magyarul is belebuknék, az angol törikönyveim meg ki tudja hol vannak a lakásban...


Angkor, Attila, Ashoka (tudom, neveke), armour, attack, abacus, Indian, turret, temple...

2012. aug. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, tulajdonnév, földrajzi, márka...stb. nevek nem lehetnek. És főleg az A betűvel kezdődőek lennének jók
2012. aug. 29. 11:44
 9/9 anonim ***** válasza:

értem - akkor én átadom a stafétabotot, mert ez így túl általános, túl megfoghatatlan -- látnom kellene a dolgot, hogy segíteni tudjak

sok sikert hozzá, bármi is ez

üdv

:)

2012. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!