Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek a butább vagy az...

Szerintetek a butább vagy az okosabb embereknek megy könnyebben a nyelvtanulás? (a fogékonyságuktól függetlenül, átlagban nézve gondoltam)

Figyelt kérdés
tehát. azon gondolkodtam a minap hogy van néhány ismerősöm akik olyan ostobák, hogy a saját nevüket se tudják mindig helyesen leírni, meg alapvetően is látszik hogy nem olyan jók az értelmi képességeik. van köztük olyan aki több nyelven is egész jól megérteti magát, már hallottam beszélgetni, tehát látom hogy megtanult. belegondoltam hogy a butaság, a kevésbé logikus gondolkodás, az összefüggések (könnyen) meglátásának a hiánya hogyhogy nem hátráltatja a nyelvtanulásban?

2012. aug. 17. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A nyelvtanulás nem intelligencia kérdése, még a leghülyébb emberek is képesek legalább egy nyelvet megtanulni, ami ugyebár az anyanyelvük. Ezt azzal is igazolható, hogy tényleg mindenki tud beszélni (a süket-némák persze nem, de ők halláskárosodásban szenvednek; és persze a súlyosan fogyatékosok sem, de ők magukról sem tudnak gondoskodni - ha nem tud beszélni az tényleg a lehető legrosszabb helyzet már). Más nyelveket tanulni semmivel sem különb mint a sajátodat, legfeljebb az életkor előrehaladtával nehézkessé válik.

A nyelvtanulást pedig nem könyvekből kell csinálni (a jelenlegi iskolákban használt módszer eléggé gyenge). A nyelvi közegben való mozgás tud a legtöbbet segíteni. De a lényeg, hogy a nyelvet nem úgy kell tanulni, hogy az nyűg legyen, meg nem magolni kell, hanem minél szórakoztatóbb módon. Elvégre nézhetsz ma már angolul filmeket, beszélhetsz angol emberekkel, olvashatsz angolul az interneten (hogy mit azt le sem írom, mert igazából bármit), és ez visz el a nyelvtanuláshoz.

És lehet, hogy kevésbé intelligens ember nem tud egy adott nyelven egy szót sem, de ha kikerül mondjuk abba az országba, és rá van kényszerítve, akkor pár év alatt készségszinten megtanulja a nyelvet. Ez nem azt jelenti, hogy megért egy egyetemi előadást is akár, de tudja használni, amire a hétköznapi életében szükség van. És ennyi a lényeg.

2012. aug. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az anyanyelv megtanulásának semmi köze sem az intelligenciához, sem a nyelvtehetséghez. Mai ismereteink szerint az agy születéskor teljesen fel van készülve egy nyelv befogadására, mintegy ott van előkészítve a nyelv helye. Ha a kisgyerek rendszeresen hall egy nyelvet, akkor elkerülhetetlenül meg fogja tanulni.


Kisgyerekkorból kinőve viszont az agy megváltozik - felnőttként vagy akár kamaszként akármennyit hallgathatsz egy nyelvet, ha nem teszel erőfeszítést, az életben nem fogsz megtanulni belőle semmit. Tehát ez már teljesen más tanulási folyamat, és bár nyilván van némi összefüggés az intelligenciával, főleg a magasabb szintű nyelvtudás elsajátításánál, alapvetően a beszédközpontért felelős agyi területek fejlettsége magyarázza, hogy ki mennyire képes nyelveket megtanulni. Ez pedig független az intelligenciától, vagy ha úgy vesszük, az intelligencia egyik független alterületét alkotja, ez a "nyelvi intelligencia", úgyhogy lehet valakinek például kiváló matematikai vagy zenei intelligenciája, ha az agyának a nyelvért felelős része - Broca- és Wernicke-központ - nem fejlett, akkor nem vagy csak óriási nehézséggel fog tudni rendesen idegen nyelvet megtanulni.

2012. aug. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

akiket ostobának tartasz, kérdezd meg őket dohányzott e az anyjuk mikor terhes volt velük, mert akkor az oxigén hiánynak köszönhetően butábbak, ami meg lássuk be nem az ő hibájuk

és ezúton had gratuláljak minden dohányzó kismamának

2012. aug. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés túlságosan fekete/fehér.. Erre így nagyon nehéz válaszolni helyesen.

Olvastam, hogy Afrikában van átlagban a legalacsonyabb IQ-ja az embereknek. Mégis nagyon sokan beszélnek 2-3 nyelven. Nekem pl. van pár szomáliai ismerősöm, a legtöbb beszél a szomálin kivűl, angolul, olaszul is. Afrikában sok országban beszélik az angolt, mert az gyakran az oktatás nyelve, viszont az anyanyelvűk más. Jó példa erre Kenya vagy Tanzánia. Viszont ott van Japán ahol nagyon magas az emberek átlag IQ-ja mégis nagyon kevesen beszélnek nyelveket. Ugyanez vonatkozik Koreára is. Szóval te kérdésed alapján a buta jobban megtanulja mint az okos, de ez azért ennyire mégsem egyértelmű, mert nem mindegy, hogy valaki miért tanul nyelvet, mikor és hol. Ha Magyarországon angolul menne az okatatás akkor majdnem minden gyerek megtanulná az angolt.. Függetlenül, hogy okos vagy buta.

2012. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyelvet azok tanulnak inkább könnyebben akiknek jó a hallásuk. Az intelligenciának kevés köze van a nyelvtanuláshoz.
2012. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!