Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mesterséges nyelvet tanulni?

Mesterséges nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Van olyan, aki egy újonnan létrehozott mesterséges nyelvet szeretne megtanulni és majd használni is?

2012. jún. 1. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Látom a lelki szemeimmel, ahogy az üzleti telefonjaimat vagy a piacon a bevásárlást valami olyan nyelven vakerálom végig, amit senki sem ért, és nem is akar.
2012. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az eszperantó is elbukott, sokan csak azért tanulták, mert az egyetemek elfogadták nyelvvizsgának, és kb. 3 hónap alatt meg lehetett tanulni. De most már nem fogadják el sehol, minek? És a számítógépek előretörésével az angol teljesen átvette a nemzetközi kommunikációs szerepet.

Élő nyelvet van értelme tanulni.

2012. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Abszolút semmi értelme. Ott az angol, létező nyelv, és a legelterjedtebb.
2012. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Jó lenne, ha az ember anyanyelvén kívül elég lenne egy egyszerű, könnyen tanulható nyelvet kéne tudni.... ilyen lett volna pl. az eszperantó, de volt a neolatin és még jó pár próbálkozás, sajnos ennek szerepét átvette az erre feltűnően alkalmatlan angol (homályos, primitív, logikátlan, ugyanakkor bonyolult hangtanú, villával összehányt nyelv) vszínűleg az amerikai hegemóniát támogató segg kormányok, a számítástechnika és talán a valóban létező Háttérhatalom jóvoltából. Sajnos ez van. Ne tanulj mást, csak ha szórakoztat.... (sztem)
2012. jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csak annak éri meg megtanulni, aki jelentkezik egyetemre, mert plusz 28pontot ér egy eszperantó nyelvvizsga

sajnos nem egy ismerősöm csinálta ezt, amit nem tartok fair-nek... de ez van. ők se fogják többé használni, csak a pontokért csinálták, szóval szerintem nincs értelme!! fordíts időt olyan nyelvekre, amik hasznosak, pl angol német..

2012. jún. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én imádom az angolt, de mellette érdekel az Ido is. Ez az eszperantó továbbfejlesztett változata és szerintem lenne létjogosultsága.
2012. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ja, és

[link]

:)

2012. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!