Ha egyáltalán nem tudok angolul de kiköltözök Angliába mennyi idő kell, hogy megtanuljam a nyelvüket?
Egyik ismerősöm kint él Angliába és hozzá mennék ki de tényleg nem tudok angolul..Azonban ha angol környezetben leszek és csak őket hallom mennyi idő mire valami "ragad" rám? Magyarul meg lehet tanulni a nyelvet ha nulla a tudásom?
Köszönöm a válaszokat!:)
Az csak mese, városi legenda, hogy tényleges nulla tudással megy ki valaki felnőttként, és egy év alatt elsajátítja az adott nyelvet, mondva, hogy anyanyelvi környezetben "ragad" a nyelv.
Maximum egy-két köznapi szó, kifejezés megmarad. De pl. hivatalos ügyet még nem valószínű, hogy el tudnál intézni, vagy egy hivatalos levelet megírni angol nyelven.
Legalább egy nagyon-nagyon biztos alapszint, esetleg egy gyenge középfok kell, amire építhetsz.
Itt is igaz az, hogy akinek van (tudása), az még többet "kap", akinek nincs, annak nem is lesz...1 év múlva pl.
Akkor, ha 1.: bevágsz 1500-2000 szót, de úgy, hogy zsigerből tudd
2.: Egyszerű, folyamatos jelen & múlt, illetve egyszerű jövő. Na akkor van esélyed.
Nézd, én taunultam nyelveket iskolában is és "ragadós" módszerrel is, beszélek is tárgyalóképes szinten hármat a magyaron kívül, meg még egy-kettőn makogok valamicskét. Nem dicsekedésből írom, hanem azért, hogy lásd, tapasztalatból ered a véleményem.
"Ragadós" módszerrel NEM lehet egy nyelvet tisztességesen megtanulni, csak ha kivételes nyelvzseni vagy. Ha meg nem könyököltél elég ügyesen, amikor a nyelvérzéket osztották, lehet, hogy húsz év "ragadás" után is csupa banális és ordenálé hibától fog hemzsegni a beszéded, ilyet is láttam.
Az ilyen jól hallhatóan "ragadással" szerzett nyelvtudással nagyon nehéz magad a munka világában komolyan vetetni, főleg angol nyelvterületen. Könnyen azt gondolják, a szaktudásod is olyan bicebóca, mint a beszéded. És itt nem az akcentusról van szó: lehet hibátlan nyelvtannal és választékos szókinccsel beszélni akkor is, ha valakinek nincs tehetsége a kiejtéshez, csak le kell ülni, és szorgalmasan meg kell tanulni.
Az egy tök más dolog, hogy HA már tanultál, vagy éppen tanulsz egy nyelvet, akkor az anyanyelvi környezet nagyon megkönnyíti a tanultak rögzítését, na meg azt, hogy legyen egyáltalán bátorságod megszólalni az adott nyelven. Jó dolog az, csak nem kell tőle csodát várni. Ja, és vigyázat, a "ragadós" módszerrel lehet legtutibban hibákat berögzíteni, főleg így a legelején, amikor még örülsz, hogy egyáltalán megértették, mit mondtál, a kutya nem fogja neked bogozgatni, hogy hogy lett volna a mondatod helyesen és főleg hogy miért, te meg örülsz majd, hogy jé, bevált, következőleg is úgy mondod, egyszer talán rájössz majd, hogy hol a hiba, de addigra késő lesz, mert a hibás változat fog mindig előbb eszedbe jutni. Ki lehet az ilyeneket javítani, csak ötször annyi munka, mint egyszer normálisan megtanulni.
Megoldás: vigyél magaddal nyelvkönyveket, csinálj magadnak szókártyákat, írkálj magadnak a nyelvtani szerkezetekre ötszáz dögunalmas egykaptafás példamondatot, nézegess úgy videókat, hogy addig játszod le ötvenszer, amíg meg nem érted stb. stb., na meg iratkozz be egy nyelviskolába, akár itthon, akár odakint. Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!