Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nehéz idegen nyelven írni...

Nehéz idegen nyelven írni diplomamunkát?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azon a nyelven tanultál, nem hiszem, hogy igazán nehezebb lenne, mint magyarul.
2012. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ milyen nyelven is milyen jól beszéled azt a nyelvet, illetve mi a téma és milyen tapasztalataid vannak róla (nyelvileg). Én például nyelvekről biztos, hogy angolul könnyebben tudnék írni bármit is (mondjuk diplomamunka nem reális), mint magyarul, hisz elsősorban angolul olvastam nyelvi szakirodalmat (például japán nyelvtani kifejezéseket magyarul alig ismerem).


Másrészt matekból nem szívesen írnék angolul, mivel nem nagyon foglalkoztam angolul matekkal, így meg megértem, de nem tudnék jól megfogalmazni egy szöveget vagy definiciót - legalábbis nem olyan jól, mint magyarul. Persze ha diplomamunkát kéne írnom, akkor azt úgy is meg kell, hogy előzze egy komoly kutatói munka, azután pedig szerintem már angolul is menne.


Angolnak meg van az előnye, hogy sokkal több forrás található angolul (így nem kell fordítanod annyit), kivéve ha magyarral vagy Magyarországgal kacspolatos a diplomamunkád. Viszont valószínűleg magyarul tanultad meg azt, amiből diplomamunkát akarsz írni, tehát magyarul ismered ki magad a szaknyelvben.


Igazából attól függ milyen nyelven tanultad meg. Ha idegen nyelven tanultál, akkor nyilván azon a nyelven a legegyszerűbb. Ha nem, akkor függ, hogy milyen a téma. Matek esetén például elég nehéz lehet, hisz jelentősen más a szaknyelvezet, viszont mondjuk történelemből szerintem annyira nem vészes.

2012. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 webnyelv ***** válasza:

Ha idegennyelv szakos vagy és az adott idegen nyelven kell írnod, akkor nem nehéz. De ebben az esetben már biztosan be kellett adni több házidolgozatot is idegen nyelven.


A kérdés, gondolom, akkor merül fel, ha nem idegennyelv szakos vagy és mégis valamiért idegen nyelven kell írnod.

2012. júl. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, jelenleg gimnazista vagyok, de nagyon szeretnék Németországban járni egyetemre (mind az öt évet).

Csak nem tudom, hogy vajon azalatt az öt év alatt, amíg oda járnék, lesz -e annyi rutinom a nyelvben, hogy gond nélkül tudjak diplomamunkát írni német nyelven.

2012. júl. 20. 23:47
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha ott jársz egyetemre akkor nem kérdéses, hogy fog-e menni vagy sem. Ettől nem kell félned.
2012. júl. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát azért nem könnyű. Én Finnországban tanultam főiskolán, most írom a diplomamunkám. Tény nem nehéz az anyaga, mert finnül tanultam, így értem meg tudom mit várnak el. Viszont. A helyesírás, szöveg minden hibátlan kell, hogy legyen. A diplomákat itt kiadják és meg kell felelni, minden szempontból. Főleg az a nehéz, hogy egy-egy mondatban más szavakat is lehetne használni. pl. finn nyelveben nem az van, hogy született gyerekem, hanem, hogy kaptam gyereket. Tehát ha magyar gondolkodással írom le, akkor az hiba. Ez még egy anyanyelvűnek is nehéz, mert nem lehet helyesírási, vessző, ragozási stb hiba. Képzelheted, hogy egy külföldinek ez mennyire nehéz. Természetesen vannak tanárok, akkor segítenek, de csak nagyjából, mert senki nem fogja átnézni az egész 80 oldalas diplomamunkát, hogy minden szót, mondatot jól írtam-e le.
2012. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Mire kimész, addigra középfokú nyelvtudásod kell, hogy legyen,különben nem vesznek fel. Mire elvégzed, addigra a szaknyelvet is németül fogod tud tudni. Nem lesz nehezebb, mint ha Magyarországon tanulnál, és magyarul írnál. Csak nemfogod ismerni a magyar szaknyelvet.
2012. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!