Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németben a Gegensatz és a...

Németben a Gegensatz és a Gegenteil között mi pontosan a különbség?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2012. jún. 5. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem a gegensatz az úgy ellentét, hogy ellentét van két ember között, valamiben nem értenek egyet, a gegenteil pedig valaminek az ellentéte (pl. melléknévnek)


de vigyázz, ez egyáltalán nem biztos, csak én így érzem.

2012. jún. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmit gyanítok: a Gegensatz a viszony, a Gegenteil maga az ellentétes viszony tárgya. De biztos vagyok benne, hogy Suzana Guoth-tól megkapjuk a választ:D
2012. jún. 6. 00:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Voltaképpen szinonimák, de árnyalatnyi különbség van.


Gegenteil: ellentett, vagyis valaminek a negáltja.


sötét-világos

fekete-fehér


"A ist das Gegenteil von B" - "A B-nek az ellentéte", ebben a kifejezésben a Gegenteilt nem is lehet helyettesíteni Gegensatz-cal.



Gegensatz: ellentét, vagy két erős kontrasztot alkotó dolog, de nem muszáj tökéletes ellentettnek lenniük.

Pl. A cselekedetei ellentétben vannak azzal, amit mondott magáról.


"im Gegensatz zu etwas stehen" - "ellentétben van valamivel", ebben a kifejezésben pedig a Gegensatz-cot nem lehet helyettesíteni Gegenteillal.

2012. jún. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy válaszolnom kellett volna. De az előttem szóló tökéletes választ adott, én nem tudtam volna ilyen érthetően kifejteni.

Viszont ha már olvastam a nevemet, adok egy kis feladatot: Gegensatz vagy Gegenteil:

Was ist .......................von groß?

Sie ist .......................ihres Bruders.

...............................ihrem Mann ist sie hübsch und freundlich.

Dein Versprechen steht ..................... zu deinem Verhalten.

Suzana Guoth

2012. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!