Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudnak a magyarok...

Miért nem tudnak a magyarok magyarul?

Figyelt kérdés
Egyre többször szembesülök azzal, hogy sem helyesen írni, sem helyesen beszélni nem tudnak az anyanyelvükön az emberek. Ez borzalmas szégyen! Ti mit gondoltok erről?
2012. ápr. 27. 21:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én igazán nem védeni szeretném azokat, akiket csak egy nagy adag jóindulattal nem nevezek analfabétának, de tény, hogy nem csak a magyarok nem tudnak magyarul. Más országokban, más nyelveken is jelen van ez a nyelvi igénytelenség.
2012. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%
Akinek magyar az anyanyelve, az tud magyarul, tehát eleve képtelenséget kérdeztél. Inkább te vagy egy kicsit sznob... :P
2012. ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%
Te valami lelki beteg gyerek lehetsz, ha ilyenen felhúzod magad és azt mondod mindenkinek, hogy primitívek meg szánalom… inkább menj vissza WOW-ozni.
2012. ápr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Kérdező írta: "Az iskolákban mit tanítanak manapság?"

Nem tudom, neked milyen tévképzeteid vannak az anyanyelv elsajátításáról, de a legtöbb gyerek iskolás korára már kiválóan beszéli az anyanyelvét. A szókincsük nyilván alacsonyabb még, de az meg egyébként sem olyan szerves része a nyelvnek, mint pl. a mondatszerkezet vagy a ragozás, vagyis nem az iskolában kell nekik megtanítani az anyanyelvüket. A szókincsüket lehet és kell is bővíteni, de az nem nyelvi, hanem műveltségi kérdés.


A helyesírás egész más kérdés: az független az anyanyelv ismeretétől, hiszen egy csomó nyelvnek a mai napig nincs is írásos formája, mégis generációról generációra fennmarad. Ráadásul a helyesírást akadémikusok alkotják meg, a nyelvet meg az összes beszélője formálja.


Attól tehát, hogy valakinek alacsony a szókincse vagy rossz a helyesírása, még igenis tud magyarul, ha magyar az anyanyelve. Az meg, hogy valaki nem annyira művelt, mint te, miért fáj neked? Miért szégyelled magad miatta?

2012. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Ne ijedj meg, kedves kérdező! Nem mindenki gondolkodik úgy, mint az eddigi hozzászólók.

Több személyt is ismerek, magamat is beleértve, akik kijavítják a helyesírási hibákat itt a Gyakori kérdések oldalon, akkor is, ha ez nemtetszést szül.

Szomorú lenne, ha mindenki így gondolkodna, mint itt olvastam.

Én veled értek egyet, de itt már annyiszor próbáltuk felhívni a helyes magyar nyelv fontosságára a figyelmet, annyiszor találtunk süket fülekre, hogy már belefáradtunk.

Azért vagyunk még itt páran, akik próbáljuk ápolni a magyar anyanyelvünket.

Üdv: Ági

2012. ápr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 gepzene ***** válasza:
100%

Asszem a sietség a legjellemzőbb ok! :)


A valódi, klinikai esetben tényleg már a gondolkodás is elkapkodott, nem igényel pontosságot, nem igyekszik következetesen felépíteni magában a témát és mondatait. Szegény helyesírásból is csak a sírás marad.

2012. ápr. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
29%

"Te valami lelki beteg gyerek lehetsz, ha ilyenen felhúzod magad és azt mondod mindenkinek, hogy primitívek meg szánalom… inkább menj vissza WOW-ozni." /Helyesírás!!!/

Ne haragudj, de te magadról beszéltél? Nem hinném, hogy a kérdező ezt a szánalmas műsort nézi, és igenis igaza van!

Ha kiírtok egy kérdést, akkor vegyétek a fáradságot, hogy legalább a szembetűnő hibáitokat kijavítsátok!

Én az igénytelenül írt kérdésekre nem is válaszolok, bármilyen fontos is a kérdezőnek.

Sok esetben még a google helyesírás javítót sem veszitek figyelembe.

A sietség az nem elfogadható indok. Mielőtt beadsz a tanárnak egy dolgozatot, azt is átnézed, nem?

Mennyivel fontosabb lenne itt és a többi internetes oldalon a szép helyesírás.

Hogy tudjátok, kit kell szidni, Ági vagyok.

Büszkén tartozom abba a csoportba, akiket ti nyelvi zelótáknak, nyelvnáciknak neveztek.


Kedves kérdező, ezt pedig neked küldöm, hogy lásd, itt is vagyunk néhányan, akiknek a magyar nyelv fontos.

Talán egy kicsit megmelegíti a szívedet:

/Remélem, olvasod még az oldalt?/


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__282294..


Ha pedig többre vagy kíváncsi, keresd a Tudományok - Helyesírás kategóriát.

Üdv: Ági

2012. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Azért, mert a helyesírásunk nem egészen logikus mindenütt. Főképp az egybe- és különírás szabályai vannak össze-vissza, a külföldi nevek toldalékolásával karöltve.


Aztán vannak olyan szavak is, amelyeket egyként ejtünk de külön írunk, pedig más a jelentésük végső soron, míg sok hasonló társukat egybeírjuk: még egyszer kontra akárcsak; nem mindegy, hogy még egyszer vagy mégegyszer, tudtommal mégis csak az első forma elfogadott; ugyanakkor nem mindegy, hogy akárcsak vagy akár csak, ahhoz képest csak az első a helyes.


Én is nyelvtannáci vagyok, de messze nem egyértelmű esetenként egy-egy szó leírása és nem mondhatni, hogy annyira szörnyű a magyarok helyesírása. Pláne akkor nem, ha összeveted egy angol vagy egy francia (vagy akármilyen) nyelvű fórumon tapasztaltakkal.


Egyébként, érdekes módon, a nyelvészek mindig azt hangoztatják, hogy az élő nyelv fejlődik és változik. A magyar egy élő nyelv, de nem vonatkozik rá ez az alapszabály? Én tudok helyesen írni, és nem is védem azokat, akiknek nevetségesen sok hibájuk van akár egy szóban is, de az ly-nal írt szavaknak például már több száz éve nem kellene, hogy így íródjanak.

2012. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

ma 11:01


"Remélem, olvasod még az oldalt?"

Ezzel ütötted az eddigi érvelésedet. Nemcsak helyesírási, hanem nyelvtani hiba is a kérdőjel a mondat végén. Így azt jelenti, amit leírtál: "remélem én azt, hogy olvasod ezt az oldalt?" Vagy pont, vagy három pont, vagy felkiáltójel kellett volna.


Nem szoktam belekötni ilyenekbe, de ezt most muszáj volt.

2012. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Igen. Igazad van. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

Üdv: Ági

2012. ápr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!