Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják hogy egyedül...

Miért mondják hogy egyedül mint a kisujjam?

Figyelt kérdés

Miért mondják az emberek?

Nem értem, pedig szoktam használni a kifejezést, és megkérdezte egyszer tőlem valaki hogy mit jelent.. és rá kellett döbbennem hogy nem tudom..

Hisz az ujjakból sok van. sőt a kisujjból is kettő van. Szóval nem értem miért hasonlítják az egyedüllétet a kis ujjhoz. Valaki elmagyarázná nekem?



2012. ápr. 27. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Talán ehhez a mondáshoz ki kell nyújtanod a kisujjad, miközben ökölben van a kezed, akkor aztán egyedül lesz. :P
2012. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam. Lehet, hogy ezt a mondást valaha egy asztalos találta ki, aki a kisujján kívül az összeset elvesztette :-) Biztos vagyok benne, hogy ennek a mondásnak valami története van, mint sok másnak, mert semmi logikát nem látok benne, hogy miért van egyedül a kicsi ujjunk. Ez olyan lehet, mint a "Hencidától Boncidáig". Annak a történetét sem ismerik sokan, mégis használják a mondást. Én ismerem, de most nem offolok. Gondolom valami hasonló, régi legenda lehet az eredete.
2012. ápr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:
100%

Mert levágták...


Vicc volt. :)


Nem az az oka hogy ehhez kézmozdulat szokott tartozni? Azt láttam hogy van aki behajlítja az összes többi ujját és mozgatja a kicsit, így szemléltetve a dolgot.


Plusz a kisujjak összeakasztása is baráti gesztus, tehát lehet hogy ez azt jelzi hogy nincs kivel "kisujjat akasztani".

2012. ápr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a "kisujj gesztus" egész ésszerűen hangzik.
2012. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy ismerem, hogy egyedül, mint az ujjam, és a hüvelykujjat mutatják. Az ugye a többitől elkülönítve van, kirekesztve, magányosan.... :(
2012. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De én mondok jobbat......:)

Eredetileg ezt úgy mondják:egyedül, mint az ujjam.

Mutasd az ujjaddal az egyet.

[link]

A "kisujjam" változat pedig igazából helytelen.

2012. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hömm, Feliza megelőzött....:D
2012. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!