Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Történetet írok, de egy...

Történetet írok, de egy mondatot nem tudok megfogalmazni, segítene?

Figyelt kérdés

"Március végéhez közeledvén sütött ki a nap először abban az évben. Az emberek arcán apró boldogság csillant fel, hiszen a tavasz, a meleg, a napsütés akár a szabadság szimbóluma is lehetne. Bár hiába mindez, ha ez emberek nem képesek örülni az élet ily apróbb örömeinek.

Én is pontosan ugyanígy voltam vele: a meleg csak rávilágított egy problémára, ami mindig ott bujkált az elmében, egy kisebb burokban; a gyönyörű Napot, a hatlamas testem, amelyben semmi gyönyörű nem található, akár el is takarhatná."


Az utolsó mondattal nem vagyok kibékülve. Valaki, esetleg?:) Köszönöm!


2012. febr. 28. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is pontosan ugyanígy voltam vele. A meleg csak rávilágított egy problémára, ami mindig ott bujkált az elmém, egy rejtett zugában. A gyönyörű Nap, a hatalmas testem, amelyben semmi gyönyörű nem található, akár el is takarhatná.


ill.


A gyönyörű Nap sugarai, a hatalmas testemet, amelyben semmi gyönyörű nem található, akár el is kerülhetnék.


Kihangsúlyozom, nekem nincs érzékem az íráshoz, így valamivel könnyebben emészthető a szöveg.

2012. febr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kivenném az "amelyben semmi gyönyörű nem található" tagmondatot. Egyrészt túl barokkossá teszi a mondatot, másrészt szóismétléssel él, harmadrészt a "hatalmas test" szókapcsolatnak kéne kifejeznie azt, hogy nem esztétikus látvány. Tehát pl. "a gyönyörű Napot rettenetesen elhízott testem akár el is takarhatná".


Nyilván nem kell a rettenetesen elhízott összetételt használni, csak rá akartam világítani, hogy hogyan kéne kifejezni egyszerre azt, hogy el vagy hízva, hogy ez mennyire nem esztétikus, és hogy ez az elbeszélőt valójában nagyon zavarja.

2012. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) A tagmondat kivétele majd jelzökkel való kifejezése jó ötlet. Néha túlságosan ragaszkodom a hosszabb, bonyolultabb mondatokhoz.:D Köszönöm nektek:)
2012. febr. 28. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is pontosan ugyanígy voltam vele: az első tavaszi napsugár rávilágított arra a problémára, ami mindig ott bujkált az elmém egy rejtett zugában: hogy hatlamas, ormótlan testem ezt a gyönyörű Napot akár teljesen el is takarhatná..."


(Milyen fájdalmas ez...)

2012. febr. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vagy:


*még akár a Napot is eltakarhatná.

2012. febr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!