Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban would-al történetet...

Angolban would-al történetet mesélni?

Figyelt kérdés

Egyre többet látok ilyen mondatokat pl:

She would feed the dog then she would go for a walk..


és ez múlt időre vonatkozik, szokásos cselekvésre. Mi ez? Csak írásban használják vagy szóban is? A suliban sose tanultunk ilyenről.


2010. júl. 2. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
azt jelenti hogy régen, valaha csinált valaki valamit, de most már nem.
2010. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi ezt anno úgy tanultuk, hogy "used to", de ilyet sose, szóval kicsit összezavart.
2010. júl. 3. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóban épp úgy használják, mint írásban. Az iskolákban bizony jó volna tanítani, mert gyakran használják, és semmi köze a feltételes módhoz, amivel a would-ot a tanárok azonosítani szokták.


A would-ot múltbeli, ismétlődő (gyakran valamilyen érzelmi töltettel is rendelkező) cselekvésre használják, de állapot leírására nem alkalmazható.

- She would buy me ice cream. (Mindig vett nekem fagyit.)

- *That building would be empty (HIBÁS)


A used to is kifejezhet ismétlődő múltbeli cselekvést, de a would-dal szemben állapotot is leírhat.

- She used to buy me ice cream (Mindig vett nekem fagyit.)

- That building used to be empty (Az az épület anno üres volt.)

2010. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sőt. Nemcsak ismétlődő múltbeli eseményekre használják, hanem erre is:

"I tried it but it wouldn't work."

"I called him, but he wouldn't answer."


Akkor használják, ha valami nem sikerült, vagy valaki nem tett meg valamit, amit kellett volna stb.


A magyarban ezt pl. így mondanánk: "elfordítottam a kulcsot, de a motor nem _akart_ elindulni".

2010. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!