Van rá esély, hogy az angol nyelvet világviszonylatban háttérbe szorítsa egy másik, ami a közvetítő nyelveket illeti?
Gondold meg: a világ harmada beszél angolul. A legtöbb szakcikket angolul írják. A világháló 90%-a angol nyelvű.
Ha valaki el akarja terjeszteni a mandarin kínait, akkor legalább annyi embernek kellene kínaiul beszélnie, mint amennyinek angolul, hogy leválthassa. Tegyük fel, hogy a világ hatoda eleve beszél kínaiul! Ekkor még legalább egy másik hatodnak kell megtanulnia kínaiul. Ezen felül le kellene fordítani kínaira az összes megjelent szakcikket, hogy azok is értsék, akik a jövőben kínait tanulnak angol helyett. Ez nagyon nagy munka, amit csak azért kellene elvégezni, hogy a kínai beérhesse az angolt. És még nem beszéltem arról, hogy a tartalmak legnagyobb részét is kínaiul kellene létrehozni.
Ez akkora munka, hogy nem fogják elvégezni. A kínai csak az angol visszaszorulása után válhat közvetítő nyelvvé.
50 éven belül nem. Az angolszász országok (AU, CA, NZ, UK, US, ZA, IE és sok kicsi) nagyon erősek, és 50 év múlva is jelentős erőt fognak képviselni.
Két feltörekvő ország van, amely kihívást intézhet az angolszász országokhoz: Kína és India. Indiában eleve hivatalos nyelv az angol és aki számít, tud angolul. Kína sem akar lemaradni, és a kínaiak szorgalmasan tanulják az angolt, mert tudják, hogy a kínait semmiképpen sem tudnák elterjeszteni. Az angol nyelv tehát nem fog sokat veszteni a pozíciójából a következő évtizedekben.
Természetesen van rá esély, de jelenleg semmi nem utal ennek bekövetkezésére.
Esély mindig, de nem valószínű jelenleg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!