Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helsinkiben lehet boldogulni...

Helsinkiben lehet boldogulni csak svéd nyelvtudással?

Figyelt kérdés
Lehet úgy munkát kapni, ha valaki csak svédül beszél?
2011. okt. 9. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarok kötekedni, de Helsinki nem Finnországban van?
2011. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de Finnországban a svéd elvben egyenjogú a finn nyelvvel és mindenkinek kötelező iskolában tanulnia is, csak nem tudom, hogy ez az egyenjogúság mennyire érvényes a valóságban.
2011. okt. 9. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Angollal próbálkozz, ha már nem akarsz finnül megtanulni.
2011. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom a finn ált. iskolákban tanulnak svédül...
2011. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

"Nem akarok kötekedni, de Helsinki nem Finnországban van?"


De. Pont ez a kérdés lényege. Ha Svédországban lenne, minek kérdezte volna meg, hogy lehet-e svédül boldogulni?:D

(biztos azért merült fel benne, mert elvileg Finnországban a svéd is hivatalos nyelv).

2011. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Bizonyos területeken lehet boldogulni svéddel. Pl. Ålandon, illetve Nyugat, Dél-Finnország egyes városaiban. (Pl. Tammisaari)

Máshol nemigen lehet csak svéddel boldogulni. Az emberek többsége hiába tanul svédül még az egyetemen is, elég alapszinten beszéli a svédet. A finnek többsége pl. jobban beszél angolul, mint svédül.

Viszont hivatalos dolgokat lehet svédül intézni ha a város lakossága nagyobb, mint 6 %.

Helsinkiben munkát kapni csak svéddel szerintem nehéz. Persze függ, hogy mit szeretnél dolgozni. Pl. mivel Helsinki nagyváros vannak külön svédnyelvű hivatalok, iskolák stb. ahol alapkövetelmény a svéd nyelv.

2011. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%

Próbáld meg föltenni a kérdést valami svéd nyelvű helyen, mondjuk a helsinki svéd közösség valamilyen honlapján. Biztos van.


Én csak azt tudom, hogy Helsinkiben minden ki van írva svédül is.

2011. okt. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Azt mondja már meg valaki, hogy a 6-os válaszadó hogy a f@szba' lett lepontozva??? Vagy az a baj, hogy a kérdésre válaszolt?
2011. dec. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!