Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez milyen nyelv lehetett?

Ez milyen nyelv lehetett?

Figyelt kérdés

Hazafelé a vonaton telefonált így egy srác, tök bánom , hogy nem kérdeztem meg, milyen nyelv volt.

Hangzásban valami szláv nyelvnek tűnt, de mintha olyanok lettek volna benne, hogy 'buenos días' 'merci' meg 'da'. Nyilván a buenos dias-val köszönt, a merci köszönöm volt, a da meg igen. De tuti nem spanyol és nem francia volt. Vélemények?:)


2011. szept. 6. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
99%, hogy román
2011. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A portugál nagyon szláv nyelvnek hangzik! És elképzelhető, hogy volt benne a buenos dias-hoz hasonló, mert a nyelvtan és a szavak hasonlítanak nagyon a spanyolra, de kiejtésben abszolút szláv nyelvnek hangzik.
2011. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a másik ami nekem is rögtön beugrott, az a román volt. Újlatin nyelv az is. És egyébként Mo.-n sokkal valószínűbb a román, mint a portugál.
2011. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Portugál sem volt, az biztos. (spanyol-portugál szakos vagyok egyetemen:)) Román? Én azt gondoltam, hogy a román nem hangzik jól, ezek szerint tévedtem....?:)
2011. szept. 6. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy látszik. :) Szerintem szép nyelv a román. (Bár én minden nyelvet annak tartok:D) Na, akkor beletrafáltam ezzel a portugállal.:D De ugye, hogy szerinted is van a portugálnak szlávos hangzása?
2011. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Román volt, a buenos dias és a merci pedig a románokra jellemző francia- és spanyolmajmolás következménye.


Esetleg lehetett bolgár, ott is da az igen és merci a köszönöm, de a buenos dias valószínűtlenül hangzik, a bolgárok nem ekkora latinmajmolók.

2011. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
a román is latin nyelv
2011. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:)

Hát, a portugál talán a sok s miatt tűnhet kicsit szlávosnak... írásban nagyon hasonlít a spanyolra, de beszédben teljesen más a hangzás.... szóval igen, végülis igazad van:)

2011. szept. 6. 21:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, én a portugálnak a zsizsegésére értettem.
2011. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

21:42


De ettől még nem román szó a merci és nem román kifejezés a buenos dias. Ezek nem azért vannak a románban, mert a románok Romanus egyenes ági leszármazottai, hanem azért, mert a románok spanyolkodnak, olaszkodnak, franciáskodnak.

2011. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!