Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt kik találták ki?

Ezt kik találták ki?

Figyelt kérdés
a lnéyeg az hgoy a btűek srenorjde nem sziámt csak az a lnéyeg hgoy az eslő és az uosltó bteű a héelyn lgeeyn. Ha nem tdoud ezt eollasvni aokkr neekd nem flykényoo osvalás...
2011. aug. 28. 10:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocs... uccso mondat: Ha nem tdoud ezt eollasvni aokkr neekd nem mgey a flykényoo osvalás...
2011. aug. 28. 10:16
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megy. Ezért jó hogy kijavítottad mert belekötöttem volna.
2011. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez mi? flykényoo
2011. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még gyakorolnod kell!

Leírod ugyan, hogy az a lényeg, hogy az első és az utolsó betű a helyén legyen, de a "folyékony" szónál már el is rontod (ráadásul a javításnál sem módosítod).


Egyébként a teljes mondat úgy szól, hogy nem betűket, hanem szavakat rögzítünk az agyunkban és ezért van ez így!

2011. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Gondolom a tudósok, de tényleg érdekes dolog. :) Durvaaa... :D így elolvasnék egyszer egy könyvet, jó kis agytorna lenne. :)
2011. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tanulási problémákkal küszködő gyerekek pedagógusai vették észre. Konkrétan: a gyerek sokszor mást szót olvas, mint ami le van írva, de az olvasott szó első és utolsó betűje egyezik az írott szó első és utolsó betűjével, csak éppen a kettő nem ugyanaz. Amióta ezt észrevették, azóta tanulnak a kölykök először szótagokat, és csak utána szavakat az iskolában rögtön az abc után.
2011. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A Cambidge-i egyetem tudósai jöttek rá ha jól tudom.
2011. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
+r
2011. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10:38. igen. én is így tudom:)
2011. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én folyékonyan tudom olvasni, de szerintem a feltalálás abból áll, hogy kifogást szerezzenek a dilis diszlexiásoknak.
2011. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!